MOBİL'DE EN POPÜLER ESPOR OYUNLARI - TRESPOR

MOBİL’DE EN POPÜLER ESPOR OYUNLARI

 MOBİL’DE EN POPÜLER ESPOR OYUNLARI
Okunuyor MOBİL’DE EN POPÜLER ESPOR OYUNLARI

Merhaba değerli TRESPOR okuyucuları, bugünkü yazımda sizlere mobil platformlarda en popüler olan espor oyunlarından bahsedeceğim. Espor oyunları ya da platformu, müsabakaları diyince aklımıza ilk gelen şey bilgisayar, csgo, lol, fortnite tarzı bilgisayar üzerinden oynanan oyunlar gelse de mobilden de birçok oyunun espor oyunu ve onların da arenası var. İşte bu yazımda sizlere geçtiğimiz 2019 yılının en popüler espor oyunlarından bahsedeceğim.

 

Esports Charts tarafından incelenip yapılan bu sıralamaya göre yukarıdaki 5 oyun 2019’un en popüler mobil espor oyunları listesinde ilk 5’i oluşturuyor.

İçerik Başlıkları

MOBİL PLATFORMUN EN POPÜLER ESPOR OYUNLARI

ARENA OF VALOR

Listede sıralamanın 1. sırası rakiplerine fark atan Arena of Valor’un. Arena of Valor, mobil espor oyunları arasında en çok izlenen oyun oldu. Toplamda 72 milyon saat izlenme sayısına ulaşan Arena Of Valor diğer yanda World Cup 2019’da ise 764.358 anlık izleyici sayısına sahip.

PUBG MOBILE

2. Sırada ise tüm Türkiye olarak aşına olduğumuz  PUBG Mobile yer alıyor. 2019’da 55 milyon total izlenmeye sahip PUBG Mobile, ve yine diğer yandan PUBG Mobile Club Open Spring Split Global Finali’nde ise anlık 600.000’e yakın izleyiciye ulaştı.

Free Fire

Listemizin 3. sırasında ise Garena’nın Free Fire’ı var. 2019 Rio’da gerçekleşen turnuvada ulaşılan 2 milyon anlık izleyici ulaştı. 2019 geneline baktığımızda ise oyunun toplam 39 milyon izlenmesi var.

Mobile Legends

Listemizin 4. sırasında mobil platformun League of Legends’i olarak bilinen Mobile Legends var.  2019 boyunca tam olarak 40 milyon saat izlendi. Mobile Legends Bang Bang, MLBB Dünya Şampiyonası 2019 sırasında 648 bin anlık izleyiciye ulaştı.

Clash Royale

Geldik listenin sonuna, listenin 5. sırasında ise rakiplerine göre daha farklı bir oyun sistemine sahip Clash Royale bulunuyor. Aslında 2018’de bu listede 1. olan oyun 2019’da rakiplerinin bir hayli gerisinde kalarak 5. sırada kendine yer buldu. 2019 içerisinde anlık olarak en fazla izlendiği sayı 133 bin. Oyun 2019’da 5 milyon saat izlenerek bu alanda da rakiplerinin fazlasıyla gerisinde kaldı.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın