Source 2 Motoru Gelecek Yıl CS Go ‘ya Gelebilir!

CS:GO uzun zamandır beklenen,tüm deneyimi modernize edecek ve yenileyecek bir güncelleme alabilir. Valve’in Source 2 motoru nun hurdaya çıkarılmasıyla ilgili birçok söylenti ve rapora rağmen, motorun hala geliştirildiğini, aynı zamanda Counter Strike:GO‘ ya da gelebileceği söylentileri ortaya çıktı.

CS:GO Source 2 Motoruna Geçebilir

CS: GO, 2012’de piyasaya sürüldüğünden beri Source engine’in en son sürümü olan motoru üzerinde çalışıyor. O zamandan beri, oyun denge güncellemeleri, hata düzeltmeleri ve işlemler şeklinde büyük içerik düşüşleri konusunda Valve’den yıllarca destek aldı. Oyun 2018’de oynamak için ücretsiz hale gelmesiyle birlikte, etkileyici oyuncu tabanını daha da genişletti ve oyunun ömrünü uzattı.

Başlangıçta Çin’de barındırılan Hello CS sunumunda CS:GO‘nun 2017’de yeni bir Source 2 motoruna taşınacağı duyurulsa da, bu asla bir gerçeklik haline gelmedi. O zamandan beri, Valve News Network’ten Tyler McVickers, motorun 2021’in sonuna kadar başlatılmasının mümkün olduğunu belirtene kadar tüm Source 2 motorunun iptal edildiğine dair daha fazla kanıt ortaya çıktı. Daha önce CNN, motordaki çalışmanın, taşınması gereken çok sayıda topluluk içeriği nedeniyle durdurulduğunu iddia ederek tam tersini bildirmişti.

Resmi haritalar, silahlar ve karakterler muhtemelen yeni bir motora taşınmak için basit bir işlem olacaktır, ancak görevi karmaşıklaştıran şey topluluk içeriği. Şu anda McVickers, kaynaktan Source 2’ye “çekirdek taşıma işi” nin hemen hemen bittiğini söylüyor,ancak önemli olan roll-out.Daha sonra, her şeyin doğru çalıştığından emin olmak için betaların ve kamu testlerinin muhtemelen bir yıldan fazla yapılması gerektiğini öne sürüyor.

CS:GO Hayranları Pek Gerçekçi Bulmadıklarını Söylüyor

Valve hayranları,bir oyunu tamamen yeni bir motora taşımak için çok fazla kıpırdatma odası vermek adil görünse de,  bunun gerçekleşecek bir şey olduğuna dair çok fazla güven vermediğini söylüyor.

Source 2 motoru ‘na yapılan değişiklik, sıradan oyuncular için de büyük bir değişiklik olmayacak, Mcvickers’ın “%95” aynı olacağını ve harita oluşturma ve diğer topluluk oluşturma araçlarını kullanan insanlar için daha fazla bir yükseltme olacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu