PS5’in Ortaya Çıkışı Tüm Okları Microsoft’a Çevirdi!

 PS5’in Ortaya Çıkışı Tüm Okları Microsoft’a Çevirdi!
Okunuyor PS5’in Ortaya Çıkışı Tüm Okları Microsoft’a Çevirdi!

Geçtiğimiz hafta yeni oyuncu konsolu PS5‘i tanıtan Sony,şimdiye kadar yaptığı gibi yine kullanıcıları şaşırtmayı başardı.Büyük bir kesimin canlı olarak izlediği PS5 Lansmanında herkes ürünü görmeyi beklerken ,yeni oyunların tanıtımının yapılıp lansmanın sonlanması büyük bir şaşkınlık yarattı.

Yaptığı tanıtımda Xbox Series X Momentum’unun artılarını tek kalemde silmesi okları Microsoft tarafına çevirdi.

Peki Şimdi Ne Olacak?

Fiyat savaşını kazanmak iyi bir başlangıç ​​olacaktır. Xbox One ve PS4 arasındaki eşleşmeden farklı olarak,  geliştirici topluluğundaki genel fikir birliği , Xbox X Serisi’nin PS5’ten daha fazla genel güce sahip olacağı ve böylece daha yüksek çözünürlüklerde ve daha yüksek çerçevelerde çalışabileceği yönünde.

PS5’in özel SSD’si daha hızlı yükleme süreleri ve varlık akışı için hazır görünüyor ancak Microsoft tarafından yeni xBox’ın ne tür donanımlarla geleceği hakkında net bir bilgi yok.Microsoft ekibinin daha yüksek donanıma sahip bir oyuncu konsolu ile gelmesi gerekiyor fakat bu durum fiyata nasıl yansıyacak?

Xbox patronu Phil Spencer’ın fiyat hakkında yaptığı yorum ise şu şekilde;

Microsoft’un fiyatlandırma konusunda sabit kalacağını,Microsoft CFO Amy Hood ve CEO’su Satya Nadella’nın, Microsoft’un pazar payını geri kazanma çabasındaki maliyetlerinden bağımsız olarak Sony’nin fiyatlarını düşürmek için özel bir çalışma yaptıklarının bilgisini paylaştı.

Yeni xBox Series X ile rakibine kaptırdığı oyuncu kitlesini kazanmak için stratejik adımlar attıklarını ifade eden Phil Spencer, xBox Series X’in rekabetçi bir fiyat ile geleceğini belirtti.Donanım ve Grafik alanında daha güçlü bir konsol yapacakları sinyalini veren Spencer, müşterilerini tatmin edecek bir fiyattan geleceğini söyledi.

Tüm bunlara ek olarak, Microsoft’un Xbox Game Pass , Smart Delivery gibi harika oyuncu dostu hizmetleri var, ancak firmanın bunları öne çıkarması gerekiyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın