Valorant hwid Ban Kaldırma Yöntemi

 Valorant hwid Ban Kaldırma Yöntemi
Okunuyor Valorant hwid Ban Kaldırma Yöntemi

Bu rehberde son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan Valorant hwid ban kaldırma yöntemi detaylı bir şekilde anlatacağız. Hwid ban diğer adıyla donanım banıdır ve sadece bilgisayara format atmayla da çözülebilecek bir problem değildir.Peki Hwid ban nasıl kaldırılır gelin ayrıntılı bir şekilde ele alalım.

Valorant hwid Ban Kaldırma

Valorant donanım banını sadece oyunda hile açan kişiler yemiyor. Bazen hiç hile kullanmasanız dahi hwid ban yiyebiliyorsunuz. Bunun birçok sebebi bulunuyor bunları sıralamak gerekirse;

  • Çok fazla rapor edilme
  • Takım oyununa uygun olmayan oyuncu olmak
  • Küfür ve Hakaret
  • Hile kullanımı

gördüğünüz gibi sadece hile kullanımı ban sebeplerinden biri değil. Ceza sistemi yapay zeka tarafından onaylandığı için eğer çok sayıda rapor edildiyseniz Valorant ban ile karşılaşmanız olasıdır. Peki Valorant ban nasıl kaldırılır sorusuna gelecek olursak bununda 2 yöntemi bulunuyor. Şimdi 1.yöntem ile devam edelim.

1-VALORANT Destek Ekibine Ticket Atma

İlk olarak Buraya tıklayarak destek birimine gidin.

Sağ üst köşeden hesabınıza giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra orta kısımda bulunan “Bilet Gönder“seçeneğine tıklayın.

Açılan pencere de “Bireysel Askıya Alınma“seçeneğini seçerek devam edin.

Karşınıza destek ekibine mesaj göndereceğiniz ekran gelecektir. Buraya hangi tarihte ban yediğinizi,hatırlıyorsanız tarih ve saat ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde yazın.Eğer hile kullandığınız için banlansanız dahi bunu dürüst bir şekilde dile getirerek tekrarının olmayacağını bildirin ve gönderin.Riot ekibi mesajı ve hesabınızı inceledikten sonra size mail üzerinden dönüş yapacaktır.

2-Program ile Hwid Banı Kaldırma

Hwid ban donanım banı olduğunu söylemiştik. Yani buradaki ban oyunun kurulu olduğu hard disk’e atılıyor.Bir çoğumuzun oyunu Yerek Disk/C’de kurulu yani Riot bu banı aslında C klasörü içerisine atıyor.

Oyunu :/C diskinden komple kaldırarak :/D diskine kurduğunuzda çoğu zaman ban problemi ortadan kalkıyor. Hatta bunu temiz bir format sonrası :/D diskine kurarak daha garanti hale getirebiliriz.

Tüm bunları yaptım,hala Valorant hwid ban hatası alıyorum diyorsanız geriye tek bir çözüm yöntemi kalıyor.Bu yöntem Hard disk seri numarası değiştirmek olacak.Diskin seri numarasını değiştirdiğimiz de Valorant bunu yeni bir disk olarak algılıyor ve oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabiliyoruz.Hard Disk seri numarasını değiştirmek için;

  • Google’a “harddisk serial number changer” yazın.
  • Karşınıza gelen siteleri virüs taraması yaparak güvenliğinden emin olduğunuz birinden programı indirin.
  • Programın kullanımı oldukça basit.Kurulumu gerçekleştirdikten sonra Valorant’ın kurulu olduğu diski seçerek change diyoruz hepsi bu kadar.

Program ile harddisk seri numarasını değiştirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve daha önce ban cezası almamış bir hesap ile oyuna giriş yapın. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kesinlikle daha önce ban cezasına bulaşmamış bir hesapla giriş yapmanız gerekiyor, aksi takdir de tekrardan ban yiyeceksinizdir.

Bu rehber de Valorant hwid Ban Kaldırma Yöntemi konusunu ele aldık.Dilerseniz sitemizde bulunan diğer kategorilere de göz atarak oyunlar hakkında merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
  • hakyiyenhekyer dedi ki:

    knk ticket at 3 ay sonra kaldırıyorlar. ben yedim laptobuda düşürüdm arızlanmıştı servise gönderdim sıfırladılar hard disk değiştirdiler (harddiskim arızalanmıştı yani) valorant ı kurdum açtım olmadı yine hata kodu verdi. (modem ıp si ıpv4 adresimi felanda değiştirmiştim oysaki) ama şu zamanlarada valoranta gelen güncellemeler yüüznden valoda yeni hesap açıp poligonu bitirip giridğim oyunda 2. yada 3. el atıyor hile uzaklaştırıldı diye. Yani en azından oyna giriyor öyle diyim. İnternetten epey araştırdım kaldıranı da duydum ama adam her boku denemiş açıklamıyo fix gelir diye de. O yüzden en iyisi cezanın bitmesini beklemek. Sonz manlarada valorantta zaten buglar vs iyice arttı bunun üzerine hileceilerin 2 el girip milletin oynunu trolleme şansı oldu. Valorant kendine çeki düzen vermeli.

Bir Yorum Yapın