En Çok Satış Yapan Oyun Konsolları Grafiği Açıklandı!

 En Çok Satış Yapan Oyun Konsolları Grafiği Açıklandı!
Okunuyor En Çok Satış Yapan Oyun Konsolları Grafiği Açıklandı!

Yeni nesil konsolların çıkış yapmasıyla birlikte kişilerin yeni donanım gücüne ulaşma isteği günden güne artış gösteriyor. Pandemi dönemiyle birlikte bir çok kişi evde vakit geçirmek adına buraya doğru yönelimleri artış gösteriyor. Açıklanan verilere Playstation 5 satışlarında açık ara farkını koymaya devam ediyor. En çok satış yapan yeni nesil oyun konsolu Playstation 5 devam ederken aynı Playstation 4 liderliğini sürdürecek gibi gözüküyor.

Mevcut satışlara bakıldığında Playstation 5 oyun konsolu 7,8 milyon adet satış başarısıyla birinciliğini sürdürüyor. Bu durum sınırlı üretim olmasına rağmen büyük başarı olarak yerini koruyor. Dünya genelinde görülen koronavirüs yüzünden üretimlerde sıkıntı yaşanıyor. Yaşanan bu sıkıntılara karşı oldukça iyi bir şekilde ilerleme gösteriyor. Yaşanan sıkıntı ülkemizde yer alıyor. Stokların gelmesi ardından tükenmesinden dolayı ikinci el satışları sıfırdan daha fazla olduğu da gözüktü. Tedarik problemi ilerleyen zamanlarda giderilmesiyle birlikte daha fazla satış hacmine ulaşabilecek güçte gözüküyor.

Oyun Konsol Satış Grafiği

Yer alan haberde VGChartz tarafından yayınlanan konsol satış rakamları olarak Kasım 2020 tarihiyle yeni nesil konsollar gelmeye başladı. Playstation 5 satış rakamı olarak 7 milyon 763 bin 924 olmasıyla birlikte Nintendo Switch el konsolu 5 milyon 8 bin 863 adet satarken Xbox Series X/S konsol cihazları 4 milyon 668 bin 388 satışını gerçekleştirdi. Yer alan durum dünyada görülen çip sıkıntısından dolayı bir nevi satışları zor duruma soktu. Ancak bu konu ilerleyen zamanlarda çözülebilecek boyutta olacaktır. Tedarik problemi çözülmesiyle birlikte konsol fiyatlarında ucuzlama meydana gelebilir. Ancak bu durum oldukça zamana dayalı olarak gösteriyor.

Koronavirüs etkilerinin büyük oranda azalması gerekmektedir. Koronavirüs problemi geçtiğinde seri üretim yapılmasının daha kolay olmasıyla birlikte ülkemizde de tedarik sorununa karşı çözüm üretilecektir. Yaz mevsimine gidilmeye doğru kişiler konsollara yönelmesi daha fazla hale gelebilir. Yeni nesil çıkan oyunlar yavaş yavaş geliyor. Bu durumdan dolayı konsolların asıl gücünü görmeye başlayabileceğiz. Konsolları alan kişiler pek fazla oyun göremedikleri için bu durumdan oldukça şikayetçiydi. Mayıs ayına girilmesiyle birlikte konsol grafiklerini ve donanımını üst seviyede görebilecek oyunlar çıkışlarını gösterecek. İlerleyen zamanlar ne tür satış hacmi olacak göreceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın