League Of Legends TFT Hiper Yenileme Devreye Girdi

 League Of Legends TFT Hiper Yenileme Devreye Girdi
Okunuyor League Of Legends TFT Hiper Yenileme Devreye Girdi

League Of Legends gelen 28 Nisan yamasıyla birlikte TFT Seti değiştireceğini duyurmuştu. Yeni gelen TFT setinde özellikle yeni tür modun geleceği bekleniyordu. Gelen yamayla birlikte Hiper Yenileme çıktı. Hiper yenileme normal dereceli mod üzerinden daha kısa süren ve hızlı biten oyun olarak yerini alıyor. Geldiğinden itibaren büyük bir ilgiyle karşılandı. Yaklaşık olarak tam bitişi 15 dakika süren yapımda hem hızlı karar vermeniz hem de doğru kararlar vermeniz gerekiyor.

League Of Legends Hiper Yenileme Özellikleri

  • Hiper yenileme TFT özelliği olarak XP almak ortadan kalkıyor. Oyun yaptığı turlar içerisinde seviyenizi artıyor. Buna göre altın miktarını veriyor. Başlangıç seviyesinden itibaren seviye atlamaya başlıyor ve seviye artışı oldukça belli tur sayısından sonra seviyeler artıyor. Seviye artışı olmasıyla birlikte nadir şampiyonların çıkma olasılığı da artış gösteriyor.
  • Altın kazanmak isteyen kişiler sadece tur kazanmada para kazanabiliyor. Normal oyun modun olduğu gibi para biriktirip kazanma ihtimali kaldırıldı. Oyun modun da sadece kazanmaya yönelik hareket bulunuyor. Galibiyet ve mağlubiyet serileri için ekstra altın bulundurmuyor.
  • Can başlangıç miktarı olarak 20 olarak belirlendi. İlk aşamalarda kaybetme başına 2 can giderken ilerleyen turlarda 4 ve 6 olmaktadır. Bu süre boyunca dikkatle hareket ederek seçimlerinizi yapmanız gerekmektedir. Kontrolü kaybettiğinizde bir anda elenme şansınız olabilir. Bu durumu net bir şekilde rakiplerin şampiyonlara göre ilerlemenizi sağlanmanız gerekmektedir.
  • Oyunun belli turlarında cephanelikten eşya sahip olmanızı sağlıyor. Bu sayede şampiyonlara daha çok eşya dağıtabileceksiniz. Tur sayısı panelinde kutu işaretli yere geldiğinizde eşya seçimi size verilecektir. Eşya seçimi olmadan şampiyon satın alamıyorsunuz. Uygun şampiyonlarınıza eşyalar çıkartarak zirvede kalmaya gayret göstermeniz gerekecek.
  • Oyunun en önemli ipucu olarak asla vazgeçmemeniz olacaktır. Oyun yapısı son tura tam canla girseniz dahi elenme şansınız halen bulunmaktadır. Son turlara doğru 6 puan gittiğinden dolayı bir anda elenme olayı bulunuyor.
  • Oyuncular son tura kadar sıkı bir şekilde hareket ederek mücadelesini devam ettirmek zorunda bırakılıyor. Kazanıldığında ise dereceli sistemin farklı rütbeleri olarak yerini alacak aşamalar bulunuyor. Her oyuncu gri aşamadan başlayarak yükselmeye başlamaktadır. İlk dörde giren kişiler puan kazanarak yükselmeyi kazanıyor

 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın