Xbox Etkinliği Temmuz Sonuna Kadar Gerçekleşmeyecek

Temmuz hızla yaklaşıyor, bir sonraki Xbox etkinliği de öyle. Hayranlar etkinliğin Temmuz ayında gerçekleşmesini bekleseler de Windowscentral editörü JezCorden bunun Temmuz için mümkün olmadığını söylüyor.

Xbox Etkinliği Temmuz Sonuna Kadar Gerçekleşmeyecek

Xbox Etkinliği

Xbox series x etkinliğinin ne zaman olacağı hakkında net bir bilgi olmasa da,herkes Temmuz ayı içerisinde yapılmasını bekliyordu.Anca Windowscentral editörü JezCorden’ın Twitter hesabı üzerinden bunun mümkün olmadığı bilgisini paylaştı.

Etkinlik, Microsoft’un Xbox Series X için büyük patlama etkinliği olacak. Söylentilere göre,etkinlik dünya genelinde büyük ses getirecek.Etkinlikte Xbox Series S ve iki konsolun fiyatı hakkında ayrıntılar da açıklanacak. Halo: Infinite , Microsoft’un Xbox Series X için büyük lansman başlığı göz önüne alındığında etkinlikte de önemli bir yere sahip olacak.

Assassins Creed: Valhalla oyuncular tarafından pek iyi karşılanmamıştı.Umarız bu seferki etkinlik hayranların sahip olduğu beklentileri karşılayacaktır. Etkinlikte diğer birinci taraf duyurularının ne olduğunu görmek ilginç olacak. Microsoft, son birkaç yıldır Xbox’a özel ürünler geliştirmek için yeni stüdyolar satın aldı ve herkesin ne yaptığını görmenin zamanı geldi. Microsoft, birinci taraf serilerinde kendinden emin görünüyor , ancak Playstation’ın bu nesle egemen olan birinci taraf oyunlarıyla eşleşip eşleşmediklerini görmek ilginç olacak.

COVID-19 nedeniyle  E3 etkinliği ertelenmişti . Haziran etkinlikleri arasında PlayStation 5 gösterimi, EA Play ve New Game + Expo yer aldı. Taraftarlar ayrıca Pokemon , Cyberpunk 2077 ve  The Avengers’dan oyuna özgü yönlendirmeler aldı . Temmuz ayındaki Xbox etkinliğinin yanı sıra Ubisoft’un da bir konferans yapması bekleniyor. Gamescon, Ağustos ayında çevrimiçi bir etkinliğe sahip olacak.Fakat bu yaz Nintendo’nun ne yapacağı hakkında kimse bir şey bilmiyor.

Microsoft’un etkinliğinin büyük ses getirecek yeni şeyler sunması gerekiyor. PlayStation 5 etkinliği geçtiğimiz günlerde oyun tanıtımları ağırlıklı olsa da gerçekleşti.Microsoft,gelecek neslin rekabetçi olmasını istiyorsa Xbox’ın daha güçlü bir etkinlikle gelmesi gerekiyor. Microsoft’un Halo: Infinite’ın ötesindeki bazı harika birinci taraf başlıklarını duyurması gerekiyor. Microsoft, GamePass ve xCloud gibi hizmetlere sahip, ancak Playstation’ın inanılmaz birinci taraf oyunlarıyla eşleşmesi için yeni oyunlara ihtiyacı olacak. Önümüzdeki aylar, oyuncular için heyecan verici bir ay olacak ve Sony ile Microsoft arasındaki yeni nesil savaş sürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu