Tek Kişinin Geliştirdiği Oyun Mona Şimdiden Dikkat Çekiyor!

Mona Oyunu Dikkat Çekiyor

Tek Kişinin Geliştirdiği Oyun Mona Şimdiden Dikkat Çekiyor!

Steam çıkmasıyla birlikte bağımsız oyun geliştiricileri büyük önem taşımaya başladı. Bu oyunlardan biri olarak Mona oldukça ilgi çekici oyun yapısıyla dikkatleri üzerine çekti.  Oyunda tek kişinin geliştirmesiyle birlikte bu tür kişilere ayrı önem veriliyor. Oyunun yapısı olarak bulmaca ve macera odaklı yapım olarak yerini alıyor. Oyunda atmosfer ve grafikleri kendinden söz ettirecek düzeyde yapılmış olarak duuruyor.

Mona Oyunu Hakkında

Oyun keşfetme ve bulmaca oyunu olarak yerini alıyor. Genel hikaye türü olarak da insanları yok eden kötülüğü bulmaya yönelik araştırma yapıyoruz. Bu süre zarfında keşif ve maceraya yönelik oyun içeriği bulunuyor. Oyun grafiklerinin yanında en çok dikkat çeken dinamikler olarak ışıklandırma ve yıkılma efektlerinin bulunduğu alanlar oldukça gerçekçi duruyor.

Kamera ayarlarının tam bir sinematik şekilde yapılması üzerine çok durulmuş gözüküyor. Ayrıca Steam sayfasında Türkçe dil desteğinin bulunacağı gözükmesi de ayrı nitelikte olarak gözüküyor. Oyunun hikaye anlatımı nasıl olacak belli olunmuyor. Ancak tek başına geliştirici yapımlar ve bağımsız oyun yapımcıları kitleleri yüksek tutmak adına çok dile önem veriyor. Mona oyunu da bunu da önem vererek hareket ediyor.

Oyun içerisinde çevre tasarımları olarak da ayrı özen gösterilmiş. Fark edilen özellikler arasında gece gündüz döngüsünün olması dikkat çekiyor. Gündüz ve gece ışıklandırmaları olarak ayrı özen gösterilmiş durumda. Çıkış yapan oyunlara benzerliği bulunuyor ancak kendine has özellikleri de yerine getirecek gibi duruyor. Oyunun yapımcısı olarak Vincent Aalbertsberg olarak yer alıyor. Reddit kullanıcısı olarak yerini alan geliştirici oyunu yaklaşık olarak bir seneden beri geliştiriyor. Oyuna destek açısından şimdiden bekleyenler oluyor. Oyunun çıkış yaptığı itibaren almak isteyen kişiler istek listesine ekleyebilir.

Oyunun Steam sayfasına erişmek isteyen kişiler buradan gidebilir. Oyun kategorileri olarak keşif, bulmaca, zengin hikaye, atmosferik,3D olarak yerini alıyor. Oyunun ne zaman çıkış yapacağı belli olmamakla beraber fiyatı da uygun olacağı gözüküyor.

Bağımsız oyun geliştiricileri bu konuda iyi davranarak oyunculara yönelik hareketlerini gösteriyor. İleri zamanlarda oyun yaptıklarında büyük oyun girişimlerinde kampanyalar düzenleyerek büyük para toplayabiliyorlar. İleri zamanlarda ne tür gelişimler olacak göreceğiz. Oyunun videosu konumuzda paylaşılmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu