Yone CT- Yone Yetenekleri ve Rün Dizilimi – TRESPOR – LOL

Bu yazı da 150. League of Legends şampiyonu Yone CT ele alacağız.Yasuo’nun kayıp kardeşi Yone yetenekleri bakımından oldukça güçlü.Lol’de her şampiyonda olduğu gibi,heroya ne kadar hakim olursak olalım bazı şampiyonlara karşı çok dikkatli olmamız gerekiyor.Şimdi gelin Yone yetenekleri ile hangi şampiyonlara karşı daha rahat oynayabiliriz hep birlikte bakalım.

Yone Yetenekleri

Yone counter kısmına geçmeden önce heronun pasif ve yeteneklerine bakalım.

Yone Pasif (Avcının Yolu):Yone 2 kılıç kullanır.Yaptığı her 2. saldırı,rakiplere %50 büyü hasarı verir.Yone’nin kritik vuruş ihtimali ikiye katlanır fakat kritik vuruşu %10 daha az hasar verir.

 

Yone Q Yeteneği (Ölümcül Çelik): Yone ileri hareket ederek rakiplere 99 fiziksel hasar verir.İsabet halinde 6 saniyeliğine bir yük kazanır.2. yük biriktiğinde, Yone rakipleri 0.75 saniyeliğine havaya savuran ve onlara 99 Fiziksel hasar veren bir rüzgar dalgasıyla ileri atılır.

 

Yone W Yeteneği (Tayfbiçen):Yone kılıcını ileri savurarak 5+ rakiplerin azami canlarının %6 kadarına eş değer fiziksel hasar ve 5+ rakiplerin azami canlarının %6 kadarına eş değer büyü hasarı verir.Eğer yetenek isabet ederse,Yone 1.5 saniyeliğine 53 kalkan kazanır.Kalkan miktarı hasar alan şampiyon başına artar.

 

Yone E Yeteneği (Özür Ruh):Yone 5 saniyeliğine ruh biçimine bürünerek bedenini bu süre boyunca geride bırakır ve zamanla artan %10 Hareket Hızı kazanır.Ruh biçimi sona erdiğinde Yone hızla bedenine geri döner ve bu sırada şampiyonlara verdiği hasarın %25 kadarını tekrar verir.Bu yetenek ruh biçimindeyken tekrar kullanılabilir.Bu yetenek ruh biçimindeyken yeniden kullanılabilir.

 

Yone R Yeteneği Ulti (Mühürlü Kader):Yone bir hat üstündeki tüm şampiyonlara 100(+54)Fiziksel hasar ve 100(+54)Büyü hasarı vererek isabet alan son şampiyonun arkasında belirir ve diğer rakipleri havaya savurarak kendisine doğru çeker.

 

Yone yetenekleri bakımından kardeşi Yasuo gibi kritik vuruş ve rüzgar üzerine olduğunu söyleyebiliriz.Bana göre oynanışı Yasuo’dan çok daha kolay ancak E yeteneğinin belirli bir süre sonra kendiliğinden geri dönmesi bazı durumlarda oyuncuyu zor durumda bırakabilir..

Yone CT

Yone,Q’dan 2 yük biriktirdikten sonra ileri atlama yeteneğinden dolayı uzak dövüşçü şampiyonlara karşı daha güçlü diyebiliriz.

Yone güçlü olduğu şampiyonlar;

 • Taliyah
 • Ziggs
 • Kayle
 • Vel’koz
 • Nidalee
 • Heimerdinger

şeklinde sıralanabilir.

[reklam][/reklam]

Yone zayıf olduğu şampiyonlar;

Yone özellikle kitle kontrolü olan yakın dövüşçü şampiyonlara karşı biraz zayıf gibi gözüküyor.

 • Jax
 • Darius
 • Riven
 • Sett
 • Neeko
 • Fiora

şeklinde sıralanabilir.

Yone Rün Dizilimi

Yone rün dizilimi bakımından Yasuo’dan farklı.Sebebi ise, Yone yetenekleri ile hem fiziksel hasar hem yetenek hasarı verebiliyor olması.

Yone Rün Dizilimi

Yone Build (Eşya Dizilimi)

Yone build yapmak için önerilen Yone eşya dizilimi;

Yone mu Güçlü Yasuo mu?

2 kardeşi güç bakımından kıyaslamak gerekirse,Yone kesinlikle daha güçlü bir şampiyon.Sebebi,Yasuo yetenekleri sadece fiziksel hasar verirken,Yone yetenekleri hem fiziksel hemde yetenek hasarı verebiliyor.Oynanış bakımından ele alacak olursak şampiyonların zorluk derecelerine bakıldığında yine Yone bir adım öne çıkıyor.

Bu yazı da League of Legends 150. şampiyonu Yone CT,Yone Yetenekleri,Yone Rün Dizilimi ve Yone Build konularını ele aldık.Dilerseniz sitemizde bulunan LOL kategorisine göz atarak daha fazla şampiyonun bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu