PS4 İki Kişilik Oynanabilen Oyunlar

 PS4 İki Kişilik Oynanabilen Oyunlar
Okunuyor PS4 İki Kişilik Oynanabilen Oyunlar

PS4 iki kişilik oynanabilen oyunlar nelerdir? Oyun oynamak her yaştan insan için en zevkli olan aktivitelerden bir tanesidir. İster evinizde ister ofisinizde, istediğiniz alanda sevdiklerinizle eğlenceli ortak zaman geçirebileceğiniz bir etkinlik türüdür. PS4 gibi oyun severler için profesyonel olarak hazırlanan platformlarda olunca, oyun oynama zevki daha da artıyor. Günümüzde yaşanan salgınlar ya da karantina uygulamaları gibi talihsiz olaylar insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmelerine sebep olmuştur.

PS4 İki Kişilik Oyunlar

Ev içi aktivitelerin arttığı ve insanların evde kendilerini oyalamak, eğlenmek için bir şeyler bulma arayışını artırmıştır. Tabi bu da doğrudan oyunlara olan ilgiyi de artırmıştır. İnsanlar özellikle evde sevdikleriyle, ailesi ya da partnerleri ile birlikte ortak eğlenebileceği oyunları daha fazla tercih etmeye başlamıştır. Bu nedenle PS4 üzerinde en çok oynanan ve sevilen çift kişilik Co-Op oyunlarına değineceğiz.

Call Of Duty Black OPS III

PS4 iki kişilik oyunlar için ilk önerimiz: Call Of Duty serisi oyun pazarında en çok bilinen ve oynanan oyunlar arasında olduğunu çoğu kişi bilir. Bu savaş oyunu serisinin her bir oyunu oyunculara inanılmaz derecede aksiyon ve takım ruhunu yaşattığı tartışılmaz bir gerçektir. Call Of Duty video oyunu serisi oyun piyasasına 2004 yılında girmiş olup birçok firma ve yayıcı tarafından geliştirilmiş, oyun platformlarına sürülmüştür. Açıkçası böyle bir oyunun piyasaya sürülmesi kendisi ile aynı kategori ve konuyu baz alan diğer birçok oyunun gölgede kalmasına neden olmuştur.

Call Of Duty Black OPS III

Kendine has tarzı ve grafikleri, konuları işleyen Call Of Duty son olarak Black OPS serisine Co-Op özelliğini de ekleyerek oyunun cezbedici özelliğini nirvanaya çıkarmıştır diyebiliriz. Bu abartılı bir ifade gibi gelebilir fakat inanın oyunu oynayan kişilerin çoğunluğu sizlere bu tanımı yapacaktır. Call O f Duty video oyununun birçok serisi bulunmaktadır.  Call Of Duty : Modern Warfare ( 1, 2,3, 4), Call Of Duty : İnfinite Warfare , Call Of Duty Advanced Warfare, Call Of Duty: Ghosts ve Call of Duty : Black OPS (1, 2, 3) bu oyun serisinin oyunlarıdır. Bu seri içerisinde Call Of Duty Black OPS III oyunculara çift kişilik Co-Op oynama özelliği sunmaktadır

Oyuncular iki kişi olarak aynı ekran üzerinde split screen ile bu oyunu oynayabilmekte ve aynı heyecanı yaşayabilmektedir.  Diğer serilerde Co-Op özelliği bulunmasa da online olarak savaşa katılmanıza olanak tanıyarak yine çoklu oyuncu ile oynayabilmenize fırsat tanımaktadır.

Dead Nation: Apocalypse Edition

PS4 üzerinde yine en çok sevilen Co-Op özelliği bulunan diğer bir oyun Dead Nation’dır. 2010 yılında oyun piyasasına çıkmasına rağmen hala sevilerek oynanan oyunlar içerisinde yer almaktadır. Dead Nation oyununda oyuncular yine istediği kişiyle yan yana iki kişilik olarak bu oyunu oynayabilmektedir.

Oyun konusu gereği de hayatta kalma ve zombilere karşı savaşmak olduğu için yine aksiyonu ve heyecanı bol anları oynayanlara yaşatmaktadır. Oyunun artılarından bir tanesi de split screen olmadan iki kişilik oynamaya fırsat tanımasıdır.

Need For Speed

Need For Speed

PS4 iki kişilik oynayabileceğiniz diğer bir enfes oyunda Need For Speed’ dir. Bu oyun araba yarışı oyunu olmakla, diğer araba yarışı oyunlarından hem görsel, grafik hem de oyuncuya sunmuş olduğu özellikler ile daha üst segmentte kalmaktadır. Oynayanlar tarafından oldukça beğenilen Need For Speed oyun serisi ilk olarak 1994 yılında yayınlansa da yeni güncel oyunlarıyla hala daha sevenleriyle buluşmaktadır. Partnerinizle size eğlenceli anlar yaşatacak bu hız oyunu vereceğimiz oyun tavsiyelerinden bir tanesidir.

Resident Evil: Revelations 2

PS4’ün Co-Op olarak oynanabilen diğer bir oyunu Resident evil: Revelations 2’ dir. Bu oyun korku oyunları arasında iki kişi ile oynamanıza imkan veren 2002 yılında piyasaya girmiş olan nadir oyunlardan bir tanesidir.  Bugüne kadar oynayan herkesi adeta büyüleyen ve heyecanınızı doruk noktanıza çıkaran Residen Evil serisinden olan Resident evil: Revelations 2 aldığınıza asla pişman olmayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Özellikle korku ve heyecan arıyorsanız, bu oyun tam size göre diyebiliriz. Resident Evil korku oyunu serisinin birçok oyunu bulunmakta ve çoğu oyunu iki kişilik oynamanıza fırsat vermektedir. Burada bu seri içerisinde en beğenilen ve en çok oynanan oyundan bahsettik. Dilerseniz serinin diğer Co-Op oyunlarını da satın alarak eğlencenize devam edebilirsiniz.

Mortal Kombat

Evde PS4 iki kişilik karşılıklı oynayabileceğiniz diğer bir oyun ise Mortal Kombat’tır. Bu oyunu bilmeyen yoktur. Oldukça zevkli olan bu dövüş oyunu partnerinizle size güzel anlar yaşatacaktır. Oyunun hikaye kısmı da ayrıca güzel olup oyun severlerinin vazgeçemediği bir oyun serisidir. Mortal Kombat oyunu ilk olarak 1992 yılında yayınlanmış olup geçmişten günümüze yenilenerek gelmiştir. Geliştirilen grafikler ve özellikler, kahramanların yenilenen yüzü oyun tutkunlarının gözdesi olması için yeterli olmaktadır.

Rayman Legends

Rayman Legends

Bahsedeceğimiz son oyun Rayman Legends yarış oyunu serisidir. Bu oyun PS4 ile sizlere çift kişilik oyun oynama şansını vermekte ve partnerinizle birlikte eğlenebileceğiniz bir ortamı sunmaktadır. İlk olarak 1995 yılında yayınlanan efsane oyun yenilenen yüzü ve güncellenen özellikleri ile sevdiklerinizle iki kişi olarak bu oyunu oynamanıza olanak vermektedir. Oyun içeriğinde sunulan renkli karakterler ve grafikler Rayman Legends‘in olumlu özelliklerinden biridir.

PS4 iki kişilik oynanabilen oyunlar hakkında sizlerde görüşlerinizi, sorularınızı iletebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın