Playstation Oyun Satışı Olmayacak

 Playstation Oyun Satışı Olmayacak
Okunuyor Playstation Oyun Satışı Olmayacak

Playstation oyun artık satışı sunulmama kararı aldı. Bu tür kararın alınmasıyla birlikte Playstation Stroe üzerinde PSP, PS Vita ve PS3 oyunları satışları kaldıracak. Yer alan modeliyle birlikte satışa kaldırılma zamanı olarak da PSP ve Playstation 3 oyunlar için 2 Temmuz olarak belirlenme yapıldı. PS Vita oyunları ise 27 Ağustos da satışı kaldırılacak. Bu oyunların hepsiyle birlikte büyük şok edici haber oldu.

Playstation Oyun PSStore Neden Kaldırılıyor?

Sony yaptığı radikal kararla birlikte oldukça büyük bir haber niteliğinde oldu. Toplam oyun olarak 2 bin 200 adet olarak biliniyor. Bu oyunlardan 630 tanesi PS Vita olarak bulunurken, PS2 Classic oyunları olarak 336, 730 tane Playstation 3 oyunları yer alıyor. Bu kararların olmasından nedeni eski konsolların artık satış potansiyellerinin az olması ve kullanan kişileri de yeni nesil konsollara aktarmak istiyor.

Bu sayede yeni konsollarda çalışacak bir sistem ayarlanmasıyla birlikte konsol satışını da güçlendirecek bir strateji olarak da biliniyor. Bu online mağaza kalkmasıyla birlikte korsan oyun yükleme işleri de artacak gibi gözüküyor. Playstation 3 ve PSP aynı eski konsollar gibi rafa kaldırılmaya başladı. 2006 yılında çıkış yapan Playstation 3 uzun süre boyunca ayakta kalmayı başardı. 15 sene boyunca devamını sürdüren yapım artık Playstation 4 ve Playstation 5 yönelmeleri olması adımlar başlatılmış oldu.

Buradan kalkan oyunlar yeni nesil konsollar uyarlama olarak gelecektir. Bunun altyapısı için ilerde çalışmalar başlatılması mümkün olarak gözüküyor. Playstation 2 için nasıl yapılmışsa aynı sistem Playstation 3 oyunları içinde geçerli olacaktır. Yaşanan gelişmelerden sonra biraz daha zaman olmasıyla birlikte oyuncular online olarak satın alma işlemlerini yapacak. Hesaplarında olan oyunlarda halen kalmış olacak yeni bir oyun içinde satın alma işlemi gerçekleşmeyecek. Bu karar sonrasında oyuncular konsol değişikliğine gidebilir. Playstation 2 oyunlarında olduğu korsan yönelme tarafı daha da yüksek olacaktır. Kişiler orijinal bulma yolunda zorluk çekeceği için bu tür işlemlere daha kolay yönelecek gibi gözüküyor. İlerleyen zamanlarda ne tür değişiklikler olacak göreceğiz. Bu tür oyun haberleri sitemizde yer alacaktır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın