PS5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

 PS5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!
Okunuyor PS5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

PS5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!Uzun bir sondan sonra Sony, merakla beklenen PlayStation 5 konsolu ve Digital Edition için fiyatlandırma ve sürüm bilgilerini açıkladı.

PS5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Şirket, 16 Eylül’deki vitrininde PS5’in ve daha ucuz olan karşı parçasının sırasıyla 7.499 TL ve 4.599 TL‘den satışa sunulacağını açıkladı.

Sony Playstation 5 çıkış tarihi 12 Kasım’da ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satışa sunulacak. Dünyanın geri kalanı onu 19 Kasım’da alacak.

Uzun süredir beklenen duyuru, Sony’nin önde gelen konsolunu ana rakip olan Xbox Series X için aynı fiyat noktasına koyacak. Dijital Sürüm, Xbox Series S’den yaklaşık 100 $ daha fazla fiyatlandırılacak.

PlayStation 5 ön Sipariş

Resmi PlayStation Twitter hesabına göre, Sony yeni konsolu ön sipariş için PS5’in “belirli perakendecilerdeki” sergisinden sadece bir gün sonra çıkaracak.PS5 ön siparişleri, yarından itibaren seçkin perakendecilerde satışa sunulacak.

Tam zamanın ne zaman olacağı belli değil, bu nedenle perakende bilgilerine ve ön siparişler için kullanılabilirliğe yaklaştıkça daha fazla ayrıntı için takipte kalmayı unutmayın.

Konsolların kullanılabilirliği, Sony’nin üretimi dört milyon birim azaltacağına dair raporlar çıkmaya başladığından beri her PlayStation hayranının aklında.

Ancak bu söylentiler daha sonra Sony’nin bu raporları çürüten bir açıklama yayınladığında ve Mart 2021’e kadar 15 milyon PS5 birimi üretme yolunda ilerledikleri duyuruldu.

DualSense kontrol ve aksesuar fiyatları

Şirket, PS5 için fiyat ve çıkış tarihinin onaylanmasının yanı sıra, bağımsız DualSense Kablosuz Denetleyici, PULSE 3D kablosuz kulaklık ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok PlayStation aksesuarının fiyat noktalarını da açıkladı.

  • DualSense Kablosuz Denetleyici – 69,99 $
  • PULSE 3D kablosuz kulaklık – 99,99 ABD Doları
  • HD Kamera – 59,99 $
  • Uzaktan Medya – 29,99 ABD Doları
  • DualSense Şarj İstasyonu – 29,99 $

Bu, tatil alışverişi yapanların gelecek sürümler için hediye listelerini bir araya getirmeleri için önemli bir liste olacak.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın