Crysis 2 Remastered Duyurusu Yapılabilir!

Crysis 2 Remastered Duyurusu Yapılabilir!

Crysis 1 Remastered versiyonu gelmesiyle birlikte oyuncuların büyük beğenesine kavuşmuştu. Serinin en çok sevilen oyunlarından biri olan çıkış yaptığı zamanda örnek oyun gösterilen biri olmuştu. Sistemleri en şekilde kullanmasıyla birlikte Crysis 2 ve Crysis 3 oyunları da gelmişti. Yeni nesil grafik kartları olmasıyla birlikte ve firmalar eski oyunları tekrar yeni sistemlere göre çevirerek çıkarmaya başladı. Bu oyunlardan beklenen yeniden sürüm oyunu olarak Crysis 1 olarak bekleniyordu. Crysis 1 Remastered çıkmasıyla oldukça ilgiye karşılandı ve seriyi özleyenler için ayrı bir güzelliği oldu. Çıkışının ardından oyuncular tekrardan Crysis serisi istiyordu. Crysis 2 ilgili de heyecanlandıran bir durum da yaşanmış oldu.

Crysis 2 Remastered Haberi

İnternette yer alan haberlerde Crytek firmasının Remastered üzerine çalıştığı biliniyordu. Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “They used call me Prophet” isminde twit paylaştı. Yer alan twit Crysis 2 repliği olarak “Bana Prophet derlerdi” anlamında paylaşmasıyla birlikte bir mesaj vermiş oldu. İlerleyen zamanlar net bir şekilde haberini görebileceğiz.

Bazı hayranlar Crysis 4 üzerine çalışma olduğunu söylese de şu anda bilinmiyor. Ancak tahminlerimize göre oyunların Remastered versiyonlarıyla çıkarıp oyunu bilmeyen oyuncuları da çekerek seriyi güçlendirmek isteyecektir. Bu durumda Crysis 2 ve Crysis 3 sürümlerini yeni nesil remastered versiyonlarıyla görebileceğiz.

Hatta biraz daha ileri gitmek istenirse de Crysis 3 Remastered versiyonuyla Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, XBOX Series X-S versiyonları da gelebilir. Bilgisayar olarak yeni nesil grafik kartlarıyla uyumlu bir çıkarma prensibi de olabilir. Çünkü çıkış yılı olarak 2013 kalmış oyunun yeni nesil sistemlere uyumlu olması daha olanak gözüküyor. Bu şekil zemin hazırlanmasıyla beraber firma yeni nesil sistem hakkında daha detaylı tecrübe sahip olacaktır.

Hikaye olarak da değişmesi gereken oyunla daha zamana ihtiyacı var gibi gözüküyor. Crysis 1 de oyuncular özlem çektiği ada bölümleri oldukça ilgiyle karşılanıyordu. Crysis 2 ve Crysis 3 şehir ambiyansı üretmek adına özgürlük hissiyatı baya azaltılmış durumdaydı. Crysis 4 de tekrardan bunu yaparsa ilgi niyeti düşebilir. Bu durumdan dolayı firma ilk olarak hikaye ve yeni oyun tasarlamak yerine Remastered versiyonları çıkartarak oyuncuları kendine yeniden tanıtmak isteyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu