Apple, Epic'in App Store Geliştirici Hesabını Askıya Aldı - TRESPOR

Apple, Epic’in App Store Geliştirici Hesabını Askıya Aldı

 Apple, Epic’in App Store Geliştirici Hesabını Askıya Aldı
Okunuyor Apple, Epic’in App Store Geliştirici Hesabını Askıya Aldı

Apple, şirket aleyhine devam eden yasal davasında Epic Games’in geliştirici hesabını askıya aldı.

Apple şirketi ile Epic Games arasında devam eden yasal savaş şaşırtıcı bir hal aldı. CNBC , Apple’ın bugün Epic’in geliştirici hesabını askıya aldığını ve şirketin Apple cihazlarında herhangi bir oyun oluşturmasını ve yayınlamasını kısıtladığını bildirdi.Bu durum, Unreal Engine’i kullanabilecek üçüncü taraf geliştiricileri etkilemeyecektir,sadece Epic zarar görür.

Apple, yayına yaptığı açıklamada, “App Store’daki Epic Games hesabını feshetmek zorunda kaldığımız için hayal kırıklığına uğradık. Epic Games’in lansmanları ve sürümleri için uzun yıllar Epic Games ekibiyle birlikte çalıştık. Mahkeme tavsiye etti. Epic, vakaları ilerledikçe App Store yönergelerine, bu durumu yaratana kadar son on yılda izledikleri yönergelere uyuyor.Epic Games bu durumu reddetti.

Bu, Fortnite’ın yeni bir senaryoda bir dizi Marvel karakteri içeren en yeni güncellemesinin arifesinde geliyor . Artık Epic’in Apple’ın geliştirici hesabına erişimi olmadığına göre, Fornite’ın iOS sürümü bu yasal savaş sona erene kadar güncelleme almayacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın