Steam Oyun İndirme Hızını Artırmanın Yolları

 Steam Oyun İndirme Hızını Artırmanın Yolları
Okunuyor Steam Oyun İndirme Hızını Artırmanın Yolları

Steam oyun indirme hızını artırmanın yolları nelerdir? Oyun severler tarafından sıklıkla ziyaret edilen ve tüm oyunların yer aldığı oyun mağazası, platformu olan Steam üzerinden satın aldığınız oyunları indirmek için oyun sayfasının en altında yer alan “Yükle” tuşuna tıklarsınız ve oyun yüklenmeye başlar. İndirmek istediğiniz oyunun hızlı bir şekilde yüklenmesini herkes ister bunun için yapabileceğiniz bazı yöntemler vardır.

Steam Oyun İndirme

Oyun oynamayı seven birisiniz ve Steam üzerinden almış olduğunuz oyunları hızlı bir şekilde inmesini istiyor ve oyun heyecanını bir an önce yaşamak istiyorsanız Aşağıdaki yöntemleri deneyerek, Steam indirme hızını yükseltebilirsiniz.

İndirme bölgesini değiştirin

İlk önce Steam’e giriş yapın ve sol üst köşedeki Steam yazısına tıklayıp Ayarlara gidin.

Açılan pencere üzerinden indirmeler kısmına tıklayın.

İndirme kısmına tıkladıktan sonra çıkan sayfadan İndirme bölgesi ayar paneli seçeneğine tıklayın.

Turkey-İzmir, Turkey- İstanbul veya Turkey-Ankara seçeneklerinden birini işaretleyin.

İndirmenizin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi açısından sunucu değişimi yapabilirsiniz. Yukarıda yer alan Turkey-İzmir, Turkey- İstanbul veya Turkey-Ankara seçenekleri yoksa ülkemize en yakın olan ülkelerden birinin sunucusunu seçebilirsiniz.

Bant genişliğini sınırsız yapın

İlk yöntemde olduğu gibi sol üst köşedeki Steam yazısına tıklayıp Ayarlara gidin

Ayarlar sayfasında yer alan “İndirmeler” seçeneğine tıklayın ve açılan sayfadan “İndirme Kısıtlamaları” seçeneğine tıklayın.

İndirme Kısıtlamaları” açtığınız zaman bant genişliğini sınırla seçeneğinde tik varsa kaldırın.

Bant genişliğinde tik varsa indirme zamanında limit var demektir. Bu tiki kaldırarak bant genişliğini limitini kaldırmış olursunuz. Buda indirme hızının artmasını sağlayacaktır.

Wi-Fi yerine LAN bağlantısı deneyin

Deneyebileceğiniz bir diğer yöntemse bağlantınızı değiştirmek olabilir. Eğer dizüstü bilgisayarınıza kablosuz bağlantı üzerinden indirme yapıyorsanız bu indirmeyi LAN kablosu ile bağlantı kurarak indirmeniz daha hızlı şekilde indirme sağlayacaktır. Kablolu ve kablosuz internet bağlantılarında hız değişkenlik göstermektedir.

İnternet kullanan diğer programları kapatın

İndirme hızınızı arttırmak için yapabileceğiniz son yöntem ise bilgisayarınızda arka planda internet ile çalışan programları kapatmaktır. Programlar açık olduğu zaman interneti yavaşlatacaktır ve buda indirme hızınızı etkileyecektir. Bu durumun yaşanmaması açısından programların kapatılması önemlidir.

Steam oyun indirme hızı arttırma yöntemlerini sizlere sunduk. Yorum veya sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın