Twitch CEO'su, Twitch Yayıncılarının Suistimal Edildiği Konusunu Ele Aldı

Twitch üzerinden yayın yapan onlarca kadın yayıncı,istismar iddialarını ortaya attıktan sonra,şirketin CEO’su Emmett Shear suistimal iddialarını ele aldı.

Twitch Kadın Yayıncı İstismarlarını Görmezden mi Geliyor?

Shear, çalışanlara e-postayla “Tüm olayları yakından incelediğini,bu durumu yasal yollar ile halledeceğini ve eylemde bulunacaklarını” bildirdi.

Shear,eğer Twitch platformuna atılan iddiaların doğruluk payı varsa,bunun için ortaklıkların sonlanması ve tanıtım fırsatlarının feshedilmesi için adım atabiliriz.Açıklamasında bulundu.

Twitch CEO’su Shear, öykülerini paylaşmak için yayın yapan kişileri övdü ve potansiyel olarak kendilerini misilleme riskine soktu. Ayrıca Twitch çalışanlarının ve ortaklarının Twitch’i içerik oluşturucular için güvenli bir yer haline getirme konusundaki taahhüdünden şüphe duymasına neden olabilecek geçmişteki yorumlardan dolayı özür diledi.

 Twitch’de müzik yayını yapan YourStarling nickiyle bilinen Erin Marie Hall, Shear’ı bir yıl önce yapılan üst düzey toplantı da, platformun güvenilir bir yer olmadığı hakkında yorumlar yapmasıyla suçladı. Shear, bu iddia karşısında yanıtsız kaldı.

Eski Twitch yöneticisi Justin Wong’ın karısı Samantha Wong’a yapılan cinsel istismar konusunu Shear’a bildirdiğini,ancak herhangi bir tepki göstermediği iddialarını da cevapsız bıraktı.

Wong’un iddiası, geçen hafta çevrimiçi olarak paylaşılanların çoğunu yansıtıyor ve erkek Twitch yayıncıları arasında cinsiyete dayalı ayrımcılık, taciz ve saldırı iddialarının yaygın bir kültürünü detaylandırıyor.

 

“Sonuçta, bu Twitch’in uzun ve yorucu bir dizi başarısızlığından başka bir şey, ama umarım bizim amacımızın gerçek, eyleme geçirilebilir bir değişime yol açacağını umuyorum.Benim gibi düşünen insanların sessiz kalmaması sevindirici.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu