Steam Oyun Festivali Ekim'de Haftalık Dijital Etkinliğe Ev Sahipliği Yapacak

Steam Oyun Festivali Ekim’de Haftalık Dijital Etkinliğe Ev Sahipliği Yapacak

 Steam Oyun Festivali Ekim’de Haftalık Dijital Etkinliğe Ev Sahipliği Yapacak
Okunuyor Steam Oyun Festivali Ekim’de Haftalık Dijital Etkinliğe Ev Sahipliği Yapacak

Steam Oyun Festivali Ekim’de Haftalık Dijital Etkinliğe Ev Sahipliği Yapacak.Gelecek oyunların ücretsiz demolarını içeren etkinlik Geoff Keighley tarafından onaylandı.

Steam Oyun Festivali

Steam Oyun Festivali: Sonbahar Sürümü, 7-13 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Gelecek oyunların ücretsiz demolarını içeren etkinlik, The Game Awards’ın yaratıcısı Geoff Keighley tarafından onaylandı . Oyun geliştirici, yayıncı ve dijital dağıtım şirketi Valve tarafından düzenlenen ilk festival, geçtiğimiz yıl The Game Awards sırasında gerçekleştirildi.

Keighley, Valve’ın oyunculara yeni oyunların ücretsiz önizlemelerini test etme şansı veren başka bir festivalde çalıştığını açıkladı. İlk Steam Oyun Festivali , yıllık ödül şovu sırasında 14 yayınlanmamış oyunun sınırlı süreli demosunu içeriyordu. İkinci baskı, koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilmeden önce 2020 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda önizlemesi planlanan 40 demoyu sergiledi.

Son yaz baskısı , 9-11 Haziran 2020 tarihleri ​​arasında Los Angeles Kongre Merkezi’nde gerçekleşmesi planlanan ve şaşırtıcı 900 demoyu içeren E3 2020’nin yerini aldı . Festivalin formatı Temmuz ayında Xbox One kontrol panelindeki Game Fest Demo kutucuğu aracılığıyla 60’tan fazla demo kullanıma sunulduğunda Xbox’a genişletildi.

Keighley ayrıca 27 – 30 Ağustos tarihleri ​​arasında dijital olarak 27 Ağustos’ta gerçekleşecek Gamescom: Opening Night Live’a ev sahipliği yapacak. Etkinliğin, oyun içeren video oyunlarının endüstri çapında bir kutlaması olan Summer Game Fest’in büyük finali olması planlanıyor. yayıncılardan gelen etkinlikler, oynanabilir içerik seçin ve oyun içi etkinlikler olacak.

Koronavirüs salgınının bir sonucu olarak, dünyadaki çoğu yüz yüze oyun etkinliği iptal edildi. Organizatörler, akışlı etkinlikler gibi alternatifler sağlamak için fazla mesai yapıyorlar. Buna ek olarak, büyük isim geliştirme şirketleri ve daha küçük bağımsız stüdyolar, önceden kaydedilmiş dijital vitrinler sırasında yeni oyunlar ve güncellemeler duyurarak ve fragmanlar yayınlayarak sektörün ilerlemesini sürdürmeye çalışıyorlar.

Kaynak:https://www.thegamer.com/steam-game-festival-host-week-long-digital-event-october/

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın