Watch Dogs: Legion Kaynak Kodları Çalındı mı?

 Watch Dogs: Legion Kaynak Kodları Çalındı mı?
Okunuyor Watch Dogs: Legion Kaynak Kodları Çalındı mı?

PPG lakaplı bir twitter kullanıcısına göre Watch Dogs: Legion kaynak kodları sızdırıldı. Verilen bilgiye göre kaynak kodları 560 GB bir boyutta bulunuyor. Görünüşe göre saldırganlar Ubisoft’un kendilerine para verebilmesi için Legion’un kaynak kodunu yayınlamadılar.

Oyunun yayınlanmasından iki hafta önce bilgisayar korsanları iletişime geçmezse Fransız yayıncının tüm verilerini ifşa etmekle tehdit etti. Watch Dogs: Legion için kaynak koduna sahip olduklarının kanıtı olarak iddia edilen dosyaların ekran görüntüsünü gönderdiler. Söylentilere göre  Ubisoft, verilerin çalındığı yerden sunucularının kilidini açmak için hala para ödüyor, ancak korsanlar da çalınan malları dağıtmamak için para talep ediyor. Dolandırıcılık, son birkaç gündür habersiz Crytek oyunları hakkında bilgi yayınlayan hacker grubu Egregor tarafından gerçekleştirilmiş görünüyor .

Yapılan Açıklamada:

“Ubisoft’un bir miktar para ödediği söylendi, ancak bunun geçerli olduğundan emin değilim. Egregor’un hackledikleri sunucuların “kilidini açmak” için para talep ettiğini ve ardından materyalin dağıtılmasını önlemek için ek bir his verdiğini düşünüyorum.”

“Söylenti, Ubisoft’un yalnızca sunucularının “kilidini açmak” için ücret ödediğidir.”

 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın