PlayStation 5 Bileşen Üretimi Bu Hafta Başlıyor !

 PlayStation 5 Bileşen Üretimi Bu Hafta Başlıyor !
Okunuyor PlayStation 5 Bileşen Üretimi Bu Hafta Başlıyor !

Saygın outlet Business Korea’ya göre Sony, 2020’de piyasaya sürüldüğünde PlayStation 5 konsolunda kullanılacak bileşenlerin üretimine bu hafta başlayacağını açıkladı.

PlayStation 5 Bileşen Üretimi

Bir analist  Doh Hyun-woo, Sony’nin bu hafta PlayStation 5 için bileşen üretmeye başlayacağını belirtti. Özellikle, bellek ve SSD , üretilen ilk bileşenler arasında olacak gibi görünüyor , çünkü Hyun-woo, NAND endüstrisinin Sony’nin çabaları sayesinde yakın gelecekte büyük fayda sağlayacak gibi göründüğünü belirtti.

Yapılan açıklama

“Sony’nin PS 5 ile ilgili parçaların üretimi bu hafta başlıyor. PS5’in 2020’de yarı iletken endüstrisi kazançlarındaki iyileşmeye katkıda bulunmasını bekliyoruz. Bellek endüstrisinde, NAND talep iyileştirmesi DRAM için olandan daha fazladır. 2020’de PS5’in NAND talebini% 5 oranında artırması bekleniyor.

Bileşen üreticileri (PCB’ler gibi) ve IC substratları, PS5’in 2020’de önemli bir büyüme sürücüsü olarak hizmet edeceğini öngörüyor. Özellikle PS5, sürümünden önce talepte durgun bir seyirle yarı özel fiş kazançlarını gören AMD’de (SoC üreticisi) 2020 kazançlarına önemli ölçüde katkıda bulunmalıdır. PS5 lansmanı ile desteklenen AMD’nin yarı özel çip kazançları 2020’de iyileşmelidir.

Bellek endüstrisinde, PS5’in serideki HDD yerine SSD ile donatılacak ilk konsol olacağı düşünüldüğünde, NAND talep iyileştirmesinin DRAM’den daha fazla olması muhtemeldir. Birim başına 825 GB SSD ve 20 milyon birim satış olduğu varsayıldığında, küresel NAND talebi% 5 oranında artmalıdır. ”

 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın