Steam Dünya Genelinde Çöktü! - TRESPOR

Steam Dünya Genelinde Çöktü!

 Steam Dünya Genelinde Çöktü!
Okunuyor Steam Dünya Genelinde Çöktü!

Steam,yaz indirimlerinin başlamasıyla birlikte çöktü.Hesaplarına giriş yapamayan kişiler birçok sosyal platformda Steam çöktü mü ? sorusuna cevap aradı.

Steam Yaz İndirimleri Sebebi İle Çöktü

 

Oyun camiası tarafından her yıl merakla beklenen Steam yaz indirimleri 3.gün önce geldi.Beklenmedik bir yoğunlukla karşılaşan Steam,sunucular konusunda hazırlıksız yakalandı. Steam sunucularına aynı anda gelen milyonlarca talep , platformun geçici süreyle yavaşlamasına sebep oldu. Öğle saatlerinde ise tamamen erişime yanıt vermeyerek tüm girişler pasif hale geldi.

İlk olarak sadece Türkiye sunucularında erişim problemi yaşanıldığı düşünülse de,sorun tüm dünya da yaşanılmakta.Ülkemizde özellikle İstanbul,Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerdeki giriş yoğunluğunun,platformun çökmesindeki başlıca sebeplerden olduğu düşünülüyor.

Platforma erişememe sorununa henüz Steam kanalından bir açıklama gelmiş değil.Ülkemizde bazı internet sağlayıcılarını kullanan kişiler sorunsuz bir şekilde giriş yapabildiklerini dile getiriyor.Ancak yine de yavaşlama sorunu çözülebilmiş değil.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın