Tencent Trovo Live ,Twitch ile Rekabet Etmeyi Hedefliyor!

 Tencent Trovo Live ,Twitch ile Rekabet Etmeyi Hedefliyor!
Okunuyor Tencent Trovo Live ,Twitch ile Rekabet Etmeyi Hedefliyor!

Tencent, Trovo Live yayın ortaklık programına,Amazon Twitch ile rekabet edebilmek için 30 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Tencent Trovo Live 30 Milyon Dolar Yatırım

Çinli mega şirket Tencent Holdings Ltd., şirketin Mart ayından bu yana ABD pazarında test ettiği bir akış hizmeti olan Trovo Live’ı piyasaya sürdü.

Microsoft, kötü niyetli yayın hizmeti Mixer’ın fişini çekerken, Amazon’un Twitch’i Batı oyun ve akış pazarına tekrar hakim oldu. Trovo’nun izleyici kitlesi Twitch’in izleyicisine kıyasla hiçbir şey olsa da,Trovo’nun hala beta aşamasında olduğu gerçeğini unutmamak gerekir.

Trovo kısa süre önce , 18 ay boyunca toplam 30 milyon dolarlık yayıncıları ödüllendirecek bir İçerik Oluşturucu Ortaklık Programını açıkladı.Program Temmuz ayında başlayacak ve yüksek kaliteli yayınlar yayınlayan, 50’den fazla takipçisi olan ve belirli minimum izlenme saati gereksinimlerini karşılayan yayıncıları Trovo 500’e büyük ödül havuzuna dahil edecek.Daha alt düzey yayıncılar ise program boyunca 600 $ ödüle sahip olabilecekler.

Tencent Trovo Live

Trovo’nun ara yüzü tanıdık geliyor mu? gelmesi gerekiyor. Platform temel olarak yeniden renklendirilmiş bir Twitch platformuna benzerliğiyle dikkat çekse de bazı temel değişikliklere gidilmiş.Trovo Live, ekranın sol tarafındaki popüler yayıncılardan canlı yayın akışının altındaki kanal önerilerine, Twitch’in en tanınmış tasarım öğelerinin çoğunu yeniden tasarlayarak yeşil tonlarına ağırlık vermiş.

Yüzey görünümlerinin ötesinde, Trovo‘nun gelir modeli de Twitch’lere çok benziyor. Akış hizmeti, içerik oluşturuculara ücretli abonelikler ve platformun dijital ipucu para birimi olan Elixir aracılığıyla para kazanma şansı sunuyor. Özellikle teşvik edici olan, Trovo 500’ün ortaklık programı gerektirmemesidir. Yayıncılar,programın bir parçası olabiliyor ve Trovo dışındaki diğer platformlarda yayın yapabiliyor.

Trovo ve İçerik Oluşturucu Ortaklık Programı, Mixer’in iptalinden sonra yerinden edildikten sonra yeni bir platform arayan yayıncılar için bir nimet olarak gelebilir. Trovo’nun 30 milyon dolarlık teşviki, özellikle platformun kapanmasından önce Mixer ile sözleşme imzalayan Ninja gibi büyük zamanlı yayıncıların ilgisini çekecektir.

Tencent Trovo Live bağlantısının biraz daha detaylandırılması gerekiyor. Trovo, Tencent’in bir iştirakidir ve Hizmet Şartlarında çok şey söylese de, bunun bir Tencent mülkü olduğunu açıkça belirtmemiştir. Bununla birlikte, Trovo’nun iletişim adresi, Tencent’in, Palo Alto, California’daki Amerikan genel merkeziyle aynıdır; bu, bağlı kuruluşların ötesinde daha derin bir bağlantı olduğunu gösterir.

Kaynak: https://www.thegamer.com/tencent-us-based-streaming-twitch-competitor/

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın