Saatte 40.000 Dolar Kazanan Twitch Yayıncısı Dr DisRespect Banlandı! - TRESPOR

Saatte 40.000 Dolar Kazanan Twitch Yayıncısı Dr DisRespect Banlandı!

 Saatte 40.000 Dolar Kazanan Twitch Yayıncısı Dr DisRespect Banlandı!
Okunuyor Saatte 40.000 Dolar Kazanan Twitch Yayıncısı Dr DisRespect Banlandı!

Dünyaca ünlü yayın platformu Twitch yayıncısı Dr DisRespect süresiz olarak banlandı.

Yaklaşık 4 milyon aboneye sahip olan ünlü yayıncı, sergilemiş olduğu kural tanımaz hareketler ve ırkçı söylemler yüzünden Twitch tarafından banlandı. Geçtiğimiz günlerde Twitch CEO’su Emmett Shear ile yapılan bir röportajda,yayıncıların cinsel istismar ve suistimallerine göz yummayacaklarını söylemişti.Platformun daha güvenli bir yer haline gelmesi için,sağlamış olduğu maddi kazanca bakılmaksızın gerekli tüm cezai işlemlerin uygulanacağını söyleyen Shear,Dr DisRespect kanalının kapatılmasından sonra ne kadar ciddi olduğunu göstermiş oldu.

Dr DisRespect Saat’de 40.000 Dolar Kazanıyordu

Trol yayıncı Dr DisRespect,Twitch üzerinden yaptığı yayınlar sayesinde ortalama saat’de 40 bin dolar gelir sağlıyordu.Gelir kaynakları;abone kazançları,bağışlar ve dev sponsorluklar olan yayıncı,kanalının kapatılmasıyla birlikte bu geliri de kaybetmiş oldu.

Daha önce herkese açık tuvalette canlı yayın açtığı için büyük tepki gören Dr DisRespect,Twitch tarafından çok kısa süren bir ceza alarak bu durumdan sıyrılmıştı.Fakat yayınlarındaki ırkçı söylemleri ve alay etmesi bu sefer çok pahalıya patladı.

Kanalının kapatılması hakkında herhangi bir açıklama yapmayan Dr DisRespect,bakalım yayın hayatına devam edecek mi. Twitch kanalının açılıp açılmayacağı ise meçhul..

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın