GTA 6 Haber İddiası Atıldı? GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

 GTA 6 Haber İddiası Atıldı? GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?
Okunuyor GTA 6 Haber İddiası Atıldı? GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

İnternet forumlarında gelen haberlere göre GTA 6 için büyük iddia atıldı. Yapılan habere göre Rockstar Games içinde çalışan biri paylaştığı habere göre oyunun hazırlandığı yakın zamanda haberlere çıkarılacağını söyledi. Bu durum karşısında internet üzerinde büyük bir paylaşım haberine dönüştü.

GTA 6 Haber İddiası

Uzun süreden beri GTA 6 üzerine haber bekleniyordu. Beklenen haber iddia üzerine oldu. İnternet forumunda 4chan isimli paylaşım platformunda anonim biri paylaşım yaparak GTA 6 haber paylaştı. Paylaşımı yapan kişi söylediği habere göre GTA 6’nın gelişme aşaması uzun süreden devam ettiği ve ileri zamanlarda haberi çıkacağı söyledi. Söylediği habere göre Red Dead Redemption 2 yapan firma bir yandan da yeni GTA oyununa geliştirmeye devam ediyormuş. 10 yıldan beri geliştirilme sürecinde söyleyen kişi duyurduğu haber niteliğiyle birlikte internet dünyasında büyük bir yayılmaya neden oldu.

GTA 6 Ne Zaman Çıkış Yapabilir?

2021 yılıyla beraber koronavirüs dönemi geçiren tüm dünya oyun sektöründe büyük gerileme yaşadı. Çıkacak oyunlar erteleme haberleriyle yapmasıyla birlikte yeni nesil konsollar yeni çıkacak oyunlar karşısında pek bir seri yakalayamadı. Bu tür yeni oyunlar gelecek seneye doğru çıkış yapabilir. Oyunların patlama noktası bekleniyor. Çıkmayan oyunlar beklentileri daha da yüksek tutmakla beraber firmalar adına da bütçe olarak da ekleniyor.

Yeni nesil konsol sistemleri ve yeni nesil oyuncu bilgisayarları oldukça yaygınlaşmaya başladı. Bu süre zarfında sürpriz haberler duyabiliriz.  GTA 5 oyunu çıkalı sekiz yılı geçmiş bulunuyor. Bu süre zarfında Online tabanlı güncellemeler yapılarak oyunun halen diri olması da çıkmasını da etkiliyor. Yeni bir GTA yapmak yerine Red Dead Redemption 2 olmasıyla birlikte oldukça kitleyi tekrar toplamıştı.

Yeni nesil denemelerini burada görmüş olduk. GTA 6 oyunu da tahmini değerlere göre 2023 yılında çıkacağını düşünüyoruz. Red Dead Redemption 2 Online açılmasıyla birlikte bu geliştirilme sürecini biraz daha bu oyuna ayrılacağı düşünülüyor. 2023 yılına kadar dünya koronavirüs etkisinden kurtulmaya başlamasıyla birlikte büyük bir etki yaratarak çıkış sağlayabilir. Konsol ve yeni nesil bilgisayarların olmasıyla çıktığı andan itibaren satış rekorları kıracaktır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın