Xbox Series S Fiyatı Resmen Açıklandı!

Xbox Series S Fiyatı Resmen Açıklandı!

Xbox Series S Fiyatı Resmen Açıklandı.Merakla beklenen Microsoft’un en küçük oyun konsolu Series S fiyatı 299 $ olarak belirlendi.

Xbox Series S

Sony ve Microsoft , 2020’nin büyük bir kısmını yeni nesil konsolları hakkında oyun dünyasına ilişkin bilgileri paylaşarak geçirdi.Neye benzedikleri,lansman ve sonrasında hangi oyunların geleceği gibi bilgiler 2 konsol arasında hangisini tercih edeceğimizi kolaylaştırdı.Ancak her iki şirket de en önemli faktörlerden biri olan fiyatı açıklamaya istekli değildi.

Bunun sebebinin,bir şirket önce konsolunun fiyatını açıklarsa, bu potansiyel olarak diğerinin altını çizmesine izin verir. Mesele şu ki, kesin bir çıkış tarihi onaylanmamış olmasına rağmen,Microsoft kanalı fiyatı açıklama gibi sürpriz bir gelişme de bulundu.

Pazartesi gecesi geç saatlerde, yeni bir sızıntı, X Serisinin diğer sızıntıların önerdiğinden 100 $ daha düşük olan 499 $ ‘a mal olacağını öne sürdü. Sorun burada yatıyor. O kadar çok farklı fiyat talep eden o kadar çok sızıntı oldu ki, bu noktada kimse kime inanacağını bilmiyor. Sızıntı aynı zamanda Microsoft’un yeni nesil konsolunun daha küçük bir versiyonu olan Xbox Series S için de bir fiyat içeriyordu . Xbox şimdi bu sızıntının ikinci yarısının doğru olduğunu doğruladı ve son derece kompakt Series S’nin 299 dolara mal olacağını da ortaya koydu.

Pazartesi gecesi sızıntıları o kadar çok kanıta dayanıyordu ki, konu Series S’yi ortaya çıkarmaya geldiğinde Xbox’ın pek fazla seçeneği yoktu. Sızıntılar, konsolun tam olarak ne kadar küçük olduğunu gösteren kısa bir klip bile içeriyordu. Görünüşe göre X Serisi’nin yarısından daha az. Xbox, Seri S’nin “şimdiye kadarki en küçük Xbox” olduğunu iddia ediyor. Kesinlikle durum bu gibi görünüyor.

X Serisi’nin fiyatını çevreleyen sızıntılara gelince, Xbox henüz bunların doğru olup olmadığını onaylamadı. Aynı sızıntıdan gelecek S Serisi bilgileri doğru olduğu için, olası görünüyor. 499 $ ayrıca daha büyük, daha güçlü yeni nesil konsol için makul bir fiyat gibi geliyor. Xbox, X Serisi ve S Serisi arasındaki performanstaki farkın ne olacağını onaylamadı.

Xbox Series S Türkiye satış fiyatı vergisiz 2.238,10 TL olarak karşımıza çıkıyor.Vergilerde eklendiğinde fiyatın tahmini 3500-3750 arasında olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu