Online Oyunlar Telefonlara Doğru Yönelme Artıyor

 Online Oyunlar Telefonlara Doğru Yönelme Artıyor
Okunuyor Online Oyunlar Telefonlara Doğru Yönelme Artıyor

Yeni oyunlar konsol ve bilgisayar oyunlarına çıktıkça masraflar çoğalmaya başladı. Bu yöne doğru mobil oyunlar oynayan oyuncuları telefon da elde etmek için yatırımları sürdürüyor. Dünyada herkesin iyi bir bilgisayarı ya da konsolu olmayabilir. Ancak telefon en çok kullanılan elektronik cihazlarından bir tanesi oldu. Her sene çıkan modeller farklılık gösterseler firmalar düşük özellikte oyun çıkarmak için de ayarlama yapıyor.

Mobil Oyunlar Yatırımcılığı Arttı

Ünlü oyun firmaları kullanıcılardan sürekli olarak gelir kazanabilmek için mobil oyunculuğa doğru dönmeye başladı. Yapılan sistemlerde kişilerden oyun içi karakter değişimi, kıyafet, ifade ya da farklı güçlendirmelerle kullanıcılardan elde etmeye çalışıyor. Bu durumu bilgisayar ya da konsol için ilk önce oyunu satın alması gerekiyor. Mobil de çok az oyun ücretli olarak satılıyor. Ücretli satılsa dahi uygun fiyatlarla satış gösteriyor. Bu da ayrı çekiciliği bulunuyor. Telefon oyuncusu fazla vakit geçirdiği içinde bundan gelir elde etme imkânı artıyor.

Telefon Oyun Yapısı Kalitesi Artış Gösterdi

Yapılan yatırımlarla beraber oyun kaliteleri de artmış durumda. Online olarak oynanan oyunlar en popüler alanlarda yer alıyor. Kişiler arkadaşlarıyla beraber girerek oyunun tadını çıkartabiliyorlar. Oyundaki görünümleri değiştirerek ve oyuna para yatırarak vakit geçirmelerini zevkli hale dönüştürüyorlar. Grafikler olarak büyük değişikliklere giderek neredeyse bilgisayar oyunu görünümüne gelen oyunlarda mevcut durumda. Sosyal medya da reklam yapılması veya oyun içi reklamlardan kullanıcılar yeni oyunlara ulaşabiliyor. Kitleyi doğru tanımladığınızda trend olma yolunda kolay bir şekilde ilerleniyor.

Ünlü Online Oyunlarda Mobil Oyunlara Geçiş Başladı

En son online oyunlardan geçiş yapan oyunlardan biri League Of Legends oldu. Dünyada en çok oynanan MOBA oyunlarından biri olan LOL, mobile geçiş yaparak benzer oyunlarından daha üste çıkmasını istiyor. League Of Legends Wild Rift oyunuyla birlikte kullanıcıları bu alandan da çekmeye başladı. Bilgisayar oynanamayan kişiler telefon üzerinden de elde ederek kitlesini daha geniş tutmaya çalışıyor. Aksiyon oyunu sevenler için de PUBG bu tür çalışmalarına özen gösteriyor. PUBG Mobile tutulmasıyla birlikte telefona sahip kullanıcılar için ise PUBG LITE oyununu çıkarmıştı. Daha az grafik ve efekt ile oyuncuları daha üstte tutmak istiyor.

2021’De Daha Fazla Mobil Oyuncu Olacak

Yeni teknolojilerle birlikte telefon alımı yükselmesiyle mobil doğru yatırımlar daha fazla olacak. Sürekli kaynak olarak kalan mobil oyunlarda bağımlılık oldukça fazla. Harcama eğilimleri değişiklik gösteriyor. Bu durum farklı alanlarında açılmasına sebep oluyor. İnsanların oyunlarda gelişmiş hissiyatını çok yaşadığı için oyun içi güçlü ve zirvede tatminlerini yerine getirdiği harcama yapılıyor. Bu yüzden vazgeçilmez hale gelmiş durumda. Bilgisayar malzeme fiyatları, konsol fiyatları, konsol ve bilgisayar oyun fiyatlarının yüksek olması alternatif olarak mobil oyunculuğa doğru itiyor. Kişiler oyun zevkini mobil oyunla atmaya çalışıyor. Bu yüzden mobile eğilim arttıkça popülerlik daha aratacaktır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın