Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Oyun (Metacritic) - TRESPOR

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Oyun (Metacritic)

 Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Oyun  (Metacritic)
Okunuyor Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Oyun (Metacritic)

en iyi 10 oyun

Bu listemizde dünya çapında en fazla puan alan 10 oyunu değerlendirdik. Bazı oyunların puanı aynıdır.

1.THE LEGEND OF ZELDA: OCARINA OF TIME 

A love letter to 'The Legend of Zelda: Ocarina of Time' – why the ...

listemizin ilk sırasında Metacritic sitesinde 99 puan alan THE Legend Of Zelda: Ocarına Of Time  var . 1998 yılında Nintendo tarafından geliştirilen ve yayımlanan Ocarına Of Time yılın damgasını vurmuştu. Ocarına Of Time aksiyon-macera ve platform türündü bir oyundur Zelda serisinin 5. oyunudur.

2.TONY HAWK’S PRO SKATER 2 

Tony Hawk's Pro Skater 1 And 2 Remasters Officially Revealed, But ...

2. Sırada 98 puan alan Tony Hawk’S Pro Skater 2  var. Tony Hawk Pro Skater 2, Neversoft tarafından yapılan ve Activision tarafından piyasaya sürülmüştür. Kaykay ile parkurlarda akrobatik hareketler yapacağınız spor simülasyon oyunudur

3.GRAND THEFT AUTO IV

Grand Theft Auto IV | html

listemizin 3. sırasında 98 puan alan,dünyada ve ülkemizde sevilen GTA serisinin 4 oyunu var . Grand Theft Auto IV açık dünya suç oyunudur.2008 yılında çıkısını gerçekleştiren GTA 4 ticari anlamda yılın damgasını vurmuştu GTA IV’ın ilk hafta toplam 6 milyon satış yapıp 500 milyon dolar hasılat elde etmişti.

4..SoulCalibur

Soul Calibur Review for Dreamcast | Multigamer

4. Sırada bir dövüş oyunu olan Soulcalibur var. Bandai Namco tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bir dövüş oyunudur .Soulcalibur, Project Soul tarafından yapılan 3D dövüş oyunudur .

5.Super Mario Galaxy

Super Mario Galaxy [ Wii U ] Through the Poison Swamp - Bubble ...

5. listemizin 5. sırasında toplam 97 puan alan, Nintendoun en değerli markası Mario var . Super Mario Galaxy 2007 yılında Nintendo tarafından geliştirilip piyasaya sunulan platform türündeki video oyunudur. Oyun, Super Mario serisinin 11. oyunudur .1 Kasım 2007 tarihinde Japonya ve sonraki haftalarda diğer ülkelerde Wii oyun konsolu için piyasaya sürüldü., diğer konsollardan farklı , Wii Remote ve Nunchuk’u kullanarak oyunu oynuyoruz.

6.Super Mario Galaxy 2

Super Mario Galaxy 2 (2010)

listemizin yer alan diğer oyun Super Mario Galaxy devamı olan Super Mario Galaxy 2 var . Super Mario Galaxy 2 Wii konsolu için yapılmış olan platform video oyunudur.Super Mario Galaxy serisinin devam oyunudur.Oyun 2009 Electronic Entertainment Expo’da açıklanmıştır ve 2010 yılında piyasaya çıkmıştır.

7.RED DEAD REDEMPTION 2

Red Dead Redemption 2 - Free Roam Gameplay LIVE! RDR 2 PS4 Pro ...

listemizin bulunan diğer oyunlara nazaran daha yeni olan Red Dead Redemption 2 . 97 puan alan oyunumuz listeninin yedinci sırasında.Red Dead Redemption 2, Rockstar Studios tarafından geliştirilen, Rockstar Games tarafından yayınlanan Vahşi Batı temalı aksiyon-macera türündeki oyunudur. 2010 yılında çıkan Red Dead Redemption’ın önceşinden geçen oyun Red Dead serisinin üçüncü oyunudur.

8.Grand Theft Auto V

listemizin sonlarına geliyoruz artık 8. oyunumuz hepimiz bildiği ve geçenlerde Epic Games sitesin bedava verdiği Grand Theft Auto V .2013 yılında çıkısına gerçekleştiren GTA 5 toplam 120 milyon satışa ulaşan oyun 10’dan fazla ödülü bulunuyor . Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından piyasaya sunulan açık dünya aksiyon-macera video oyunudur. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunu olmuştur. 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır.

9.The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Is The Legend of Zelda: Breath of the Wild the best-designed game ...

Switch ve Wii U cihazalara özel olarak çıkan The Legend of Zelda: Breath of the Wild 97 puan alarak 9. sıramıza giriyor.The Legend of Zelda: Breath of the Wild, 2017 yılında Nintendo tarafından geliştirilen ve piyasaya sunulan aksiyon-macera oyunudur. Oyun, The Legend of Zelda serisinin 19. oyunudur.2017 tarihinde Wii U ve Switch için piyasaya çıkartıldı.

10.Metroid Prime

Metroid Prime (2002)

Ve listemizin son oyunu Metroid Prime. Çıktıdığı yıla damgasına vuran ,nintendo severler tarafından çok sevilen Metroid Prime 97 puan alarak 10. sıraya giriyor.Metroid Prime, GameCube ve Wii için Retro Studios ve Nintendo tarafından yapılan bir aksiyon-macera oyunudur. Metroid Prime, Metroid serisinin beşinci ana oyunudur ve birinci şahıs bakış açısıyla yani (FPS)oynanan 3D ilk Metroid oyunudur.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın