En İyi Macera Oyunları

 En İyi Macera Oyunları
Okunuyor En İyi Macera Oyunları

En iyi macera oyunları merak edilen oyun türlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü oyuncuların en sevdiği oyun türlerinden bir tanesi macera oyunlarıdır.

En İyi Macera Oyunları Hangileridir?

Günümüzün oyunlarına baktığımızda görüntü kalitesi ve oynanış şekilleri son derece yüksek güzelliklerde oyunculara sunuluyor. Bizlerde oyun severler için özel seçtiğimiz ve son derece beğeni toplayan en iyi macera oyunları listemizi sunuyoruz. Buyuru hep birlikte yakından inceleyelim.

God of War

Savaş tanrısı olarak oynadığınız bu oyunda düşmanlarınızı yok etmeniz gerekiyor. Karakterde bulunan özel yetenekler sayesinde değişik tarzda vuruşlar sergileyerek düşmanı daha kolay şekilde etkisiz hale getirebiliyorsunuz. Oldukça ünlü olan bu oyunu oynayan herkes beğenisini dile getiriyor. Ayrıca oyun şu an için 5 seriden oluşuyor.

Tomb Raider

Tomb Raider

Bu ismi duymayan ve oynamayan hiçbir oyuncu yoktur. Dünyanın en ünlü oyunları arasında bulunan Tomb Raider, tam bir macera oyunu olarak tasarlanmıştır. Kadın karakterin inanılmaz hareketleri ve kıvraklığı sayesinde yaptığınız gizli görevler daha basit hale geliyor.

Hazine aramak için yola çıkan karakterin başına gelen her olay aksiyon ve macera dolu şeklinde söyleyebiliriz. Oldukça köklü olan bu oyunun onlarca serisi bulunuyor. Tomb Raider için neredeyse en iyi macera oyunu dahi diyebiliriz.

The Last of Us

Bir diğer macera oyunumuz The Last of Us olarak listemizde yer alıyor. Çünkü bu oyun ilk çıktığı yıllardan bu yana hala kalitesini korumayı başarıyor. Konusunda ise aniden bir çeşit virüsün dünya üzerine yayılmasıyla insanlar canavar haline geliyor. Karakterimiz ise burada ufak bir kız ile beraber yaşam savaşı mücadelesini gösteriyor.

Resident Evil

Zombi oyunu sevenler için harika seçenek olan Residen Evil, en iyi macera oyunları arasında bulunan kaliteli yapımlardan bir tanesidir. Bir deney üzerinde çalışan bilim adamlarının hatasından dolayı tüm dünya üzerine bir virüs yayılıyor. Virüs tüm insanları zombi haline getirdiğinden hiçbir yer yaşanacak hale gelmiyor. Durum böyle olunca elbette yaşam savaşı veren insanları kurtarmak ve virüsü bitirmek adına karakterimiz ön plana çıkıyor. Resident Evil oyunu onlarca seriden oluşuyor.

Resident Evil

Tom Clancy’s Splinter Cell

Gizli bir ajan olduğunuz bu oyunda verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Aksiyon ve macera türünden olan bu oyun, siz değerli oyun severleri gayet tatmin edecek türden. Bu oyununda pek çok serisi bulunduğundan uzun süreler macera oyunu oynayabileceksiniz. Fakat taktiksel yeteneklerinizi en üst seviyede göstermeniz gerekiyor. En iyi macera oyunları PC üzerinden oynamak isteyenler, Tom Clancy’s Splinter Cell seçeneğinden faydalanabilirler.

Red Dead Redemption 1-2

Eski zamanlara giderek kovboy olmayı isteyen her oyuncu, Red Dead Redemption sayesinde kendilerini kovboy gibi hissedebilecekler. Çok kaliteli oyunlar arasında kendisini gösteren bu oyunda yapmanız gereken düşmanlarınızı dikkatli bir şekilde yok etmektir. Eski tarz silahlar kullanmayı sevenler ve özellikle at üzerinde seyahat etmeyi arzulayanlar, Red Dead Redemption ile hepsini yaşayacaklar.

Uncharted

Hazine avcısı olduğunuz bu oyunda macerayı tam anlamıyla hissedebileceksiniz. Çok gizli yerleri açığa çıkarırken ve hazineleri ararken düşmanlara da dikkat etmeniz gerekiyor. En iyi macera oyunları arasında gösterilen Uncharted serileri ile maceraya doyabileceksiniz.

Prince of Persia

Köklü olan oyunlardan bir tanesi olarak listemizde yer alan Prince of Percia, birçok serisi ile birlikte dikkatleri üstüne toplamayı başarmıştır. Pers prensi olarak oynadığınız bu oyunda taktik ve bilmece anlayışı ön plana çıkıyor. Ayrıca yolda karşılaşacağınız düşmanları dikkatlice yenmeniz gerekiyor. Böylece diğer görevlere ulaşmak için kapı açmış olacaksınız.

Just Cause

Açık dünya oyunu olarak oynanan Just Cause, macera dolu bir oyun zevkini sizlere sunmayı başaracak kapasiteye sahip nadir oyunlardandır. En iyi aksiyon macera oyunları PC oyuncuları açısından oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle listemizde Just Cuse için yer verdik. Oyun içerisinde verilen görevleri istediğiniz silahlar ve araçlar üzerinde gerçekleştirebilmeniz mümkün kılınmıştır. Görevlerin yanı sıra harita üzerinde rahatça dolaştığınız için pek görev yapmaya vakitte bulamayabilirsiniz.

Assassin’s Creed

Eski çağlarda yaşayan bir ajan olarak oynadığınız bu oyunda, gizli tarikatlara karşı mücadele vereceksiniz. Açık dünya şeklinde oynanan Assassin’s Creed oyunu, ilk çıktığı yıllardan bu zamana kadar dünyanın en çok oynanan oyunları arasında bulunuyor. Oyun içerisinde istediğiniz gibi hareket edebildiğiniz için binalara tırmanabilir ve çatıdan çatıya atlayabilirsiniz. En iyi macera oyunları gurubunda bulunan ve en çok sevilen ender oyunlardandır. Pek çok serisi olan bu oyuna başladığınızda hepsini oynamak isteyeceğinize emin olabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın