Mart Ayı En Çok Satış Yapan Oyunlar Açıklandı

 Mart Ayı En Çok Satış Yapan Oyunlar Açıklandı
Okunuyor Mart Ayı En Çok Satış Yapan Oyunlar Açıklandı

Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde en çok satış yapan oyunlar listesi paylaşıldı. Listede başında yer alan COD Black Ops Cold War olmasıyla birlikte kalitesinden bahsederken Nintendo yapımların oldukça ilgi görüldüğü de gözlere çarpmış oldu. Nintendo 10 liste içerisinde 4 tane oyununu yerleştirmeyi başardı. İleri zamanlarda Nintendo yükselmesi devam edilebilir olarak gözüküyor.

Mart 2021 Top 10 Satış Listesi

COD Black Ops Cold War her bir serisinde satış rekorları devam ediyor. Vazgeçilemeyen oyun hale getiren COD Xbox Series X/S, Xbox One, PS4, PS5 ve PC üzerinde çıkmasıyla birlikte her alana hitap ediyor. Bunu da satış rakamların da büyük olarak etkiliyor. Diğer oyun yapımı olarak Monster Hunter: Rise olarak listede yerini aldı. Oyunun farklılığı ve karakter geliştirme odaklı olan oyunda oyuncular tarafından oldukça geniş kitleye gitmeye başladı.

Üçüncü sıra içerisinde yer alan ve önemli oyun yapımlarına sahiplik yapan Square Enix Outriders olarak yer alıyor. Son yıllarda oldukça ünlenmeye başlayan üçüncü şahıs kamera oyunlarında önemli bir yere sahip oldu. İlerlemeli olarak karakterini geliştirdiğiniz oyunda yoğun şikayetler olmasına rağmen listede ilk beşi aldı. Dördünü sırada ise sürpriz şekilde yer alan Super Mario 3D World olarak yer alıyor. Nintendo vazgeçilmeyen oyunu bilinen ve geçmişi atariye kadar dayanan oyunda dördüncü sırada yerini alıyor. Beşinci sırada ise konsolda gücünü göstermeye devam eden ve grafik yapısıyla adeta kendini sevdiren Spiderman : Miles Morales olarak yer ediniyor. 2021 yılı içerisinde oyun kıtlığı yaşanmasıyla birlikte oyuncular eski oyunlara yönelimlere doğru gitmeye başladı. İlerleyen zamanlarda çok güçlü yapımların olmasıyla birlikte liste daha farklı hale gelebilir. Mart ayı listesi konumuzda paylaştık. Listenin tam liste hali ise şu şekilde paylaşıldı;

  1. Call Of Duty Black Ops Cold War
  2. Monster Hunter Rise
  3. Outriders
  4. Super Mario 3D World
  5. Spiderman Miles Morales
  6. Mario Kart 8
  7. Assasins Creed Valhalla
  8. Animal Crossing New Horizons
  9. Super Mario 3D All Stars
  10. Minecraft

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın