Roket Ligi 75 Milyon Kişi Oynadı! – TRESPOR – Oyun Dünyası

Otomobillerle futbol oyunu olan Roket Ligi 75 milyon kişi oynadı.Beş yıldır mevcut olan oyun,çıktığı günden bu yana inanılmaz istatistik rakamlarını paylaştı.

Roket Ligi

Rocket League,şu anda oyundaki beşinci yıl dönümünü bir etkinlikle kutluyor.Oyun 7 Temmuz 2015’te piyasaya sürüldü ve dünya çapında çok büyük kitlelere ulaşmayı başardı.

Rocket League sitesine yayınlanan grafikler de, piyasaya çıktığı günden bu yana 75 milyon farklı kişinin oyunu oynadığını ortaya çıkardı. Bu rakam, Nintendo Switch ve Xbox One’ın toplam satış rakamlarından çok daha yüksek.

Paylaşılan rakamlar sadece oyunu satan alan kişileri kapsamıyor.75 milyon kişiyi aynı zamanda hafta sonları ücretsiz oynayan kişilerle de elde etti.Rakamları,Xbox Game Pass ve PlayStation Plus’taki lansmanı boyunca da artırdı. Ayrıca istatistikler,yerel çok oyunculu oynayan insanları da kapsamaktadır, ancak bu hesapların konuk hesaplarının kullanılıp kullanılmadığını izlemek zor olacaktır.

Aşağıdaki infograph 5 milyar maçın oynandığını ve toplam 29 milyar gol atıldığını açıklıyor.Bu maç başına ortalama yaklaşık altı gol. Oyun için önemli tarihlerin dökümünün yanı sıra oyuncu alışkanlıkları ve en çok indirilen topluluk eğitim paketleri hakkında bazı bilgiler içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu