E3 2020 CORONA YÜZÜNDEN İPTAL EDİLDİ

 E3 2020 CORONA YÜZÜNDEN İPTAL EDİLDİ
Okunuyor E3 2020 CORONA YÜZÜNDEN İPTAL EDİLDİ

Merhaba değerli TRESPOR takipçileri, bugünkü yazımız yine corona virüsü hakkında olacak. Son günlerde bir çok etkinliğin de iptaline neden olan virüsün son hedefi E3 2020 oldu.

Dünyanın en çok beklenen ve rağbet gören oyun fuarlarından biri olan E3 2020, Çin Wuhan merkezli olup tüm dünyayı etkisi altına almış olan Korona Virüs’ten(COV-19) nasibini almış gibi görünüyor. Bu furyaya E3 2020 etkinliği de katıldı. Dünyanın en çok takip edilen teknoloji ve oyun haber sitelerinden biri olan Ars Technica’nın haberine göre beklenen etkinlik Korona Virüs nedeniyle iptal edildi.

Ülkemizde de görüldüğünü 11 Mart 202 tarihinde öğrendiğimiz virüs, pek çok teknoloji, oyun ve espor etkinliğini etkilemişti. Haberde belirtilene göre Eğlence Yazılımları Derneği, Elektronik Eğlence Fuarı’ndan (E3) sorumlu olan örgütün yakında üç günlük fuarı iptal edeceğini doğruladı.

Etkinlik, önceki yıllarda olduğu gibi haziran ayının başlarında Los Angeles Kongre Merkezi’nde üç günlük bir etkinlik olarak oynaması planlanıyordu. Yaklaşık sekiz saat önce ise Hotline Miami, The Talos Principle ve Serius Sam gibi oyunların yayıncısı Devolver Digital attığı bir Tweet’te “E3 uçuşlarınızı ve otellerinizi iptal edin, hepiniz.” dedi.

Ayrıca yine haberde belirtilene göre dün yani 10 Mart’ta bu konu hakkında bir açıklama yapılması planlanıyordu fakat bu açıklama da ertelendi. Henüz E3 2020 organizatörü tarafından bir açıklama yapılmasa da bu iddiaya kesin gözü ile bakılıyor.