Overwatch 23 Temmuz Yama Notları (Reworks&Nerfs) - TRESPOR

Overwatch 23 Temmuz Yama Notları (Reworks&Nerfs)

 Overwatch 23 Temmuz Yama Notları (Reworks&Nerfs)
Okunuyor Overwatch 23 Temmuz Yama Notları (Reworks&Nerfs)

Yeni bir Overwatch yama notları, Deneysel Modda hem Genji hem de Moira’da bazı büyük değişikliklerle  sunuculara geldi.

Genji, birkaç yama önce büyük bir şekilde parlatıldığından beri sıralı oyuna hakim oldu. Oyun Direktörü Jeff Kaplan, Genji’nin bazı ayarlamalar yapacağını ima etti ve şimdi nihayet bu ayarlamalar yapıldı.

En büyük değişiklik,Shuriken hasarını 30’dan 28’e düşürmek olarak karşımıza çıkıyor.Bu, Cyborg ninjanın hala büyük bir tehdit oluştururken Ultimate Dragon Blade’in çevrimiçi olmasını çok hızlı bir şekilde engelliyor.

Ek olarak, ikincil yangın geri kazanımı 0.65’ten 0.75’e yükseltildi. Bu değişikliklerin Genji oyuncularını nasıl etkilediğini görmek ilginç olacak.Genji hakimiyeti bu nerflerden sonra bile devam ediyor.

Overwatch Yama Notları

Bu arada Moira bazı büyük Ayarlamalar aldı. Biyotik kavramanın bağlanma açısı %37 azaldı, bu da Moira oyuncularının biraz daha dikkatli olması anlamına geliyor.

Ayrıca, hasar küresi ve solma yetenekleri tamamen yenileniyor. Küre üzerindeki yarıçap bir metre azaldı, ancak bunu telafi etmek için düşmanın ne kadar yakın olduğuna bağlı olarak daha fazla hasar vermesi sağlandı.

Sıfırdan bir metreye kadar, saniyede 150 hasar verecek. Bununla birlikte, bir ila üç metre arasında, saniyede 150 ila 25 hasar arasında ölçeklenecektir.

Overwatch Yama Notları

Şu anda, oyunun canlı versiyonunda, hasar Orb yarıçaptan bağımsız olarak düz bir 50 hasar veriyor.Son olarak, Fade, Moira ve altı metre içindeki tüm Müttefiklerin bir saniye boyunca tüm hasar ve etkilere karşı bağışık hale gelmesiyle büyük bir değişiklik yapıyor.

Tartışmalı kahramanı dengelemek için ihtiyaç duyduğu değişiklikler olup olmadığını ancak zaman gösterecek..

GENEL GÜNCELLEMELER

# Echo

 • Düşman Echo’nun pasif vurgulu sesi için ses seviyesi ve mesafe azaltıldı
 • Bir düşman Echo’nun vurgulu ve tri-shot silah ateşi sesleri için ses yönlülüğü iyileştirmeleri yapıldı

Geliştirici Yorumu:

Echo için ilk sürümden sonra, Echo’nun savaşta çok sessiz olduğu endişelerini gidermek için bazı ses seviyesi değişiklikleri yaptık. Bu değişiklikler düşman Yankısının hacmini arttırdı ve aynı zamanda kahramanın pasif vurgusuyla ilgili olarak duyulabileceği mesafeyi de arttırdı.

DENEYSEL MOD

Bir sonraki deney başlıyor! Bu sefer bazı denge güncellemeleri hakkında geri bildiriminizi almayı umuyoruz. 2-2-2 rol sırası kural setini kullanıyoruz, böylece bu denge değişikliklerinin canlı oyunu nasıl etkileyebileceğine dair bir fikir edinebilirsiniz.

KAHRAMAN GÜNCELLEMELERİ (SADECE DENEYSEL)

# Genji

Shuriken

 • (Genel) Hasar 30’dan 28’e düşürüldü
 • (İkincil Yangın) Geri kazanım 0,65’ten 0,75’e yükseltildi

Geliştirici Yorumu:

Genji meraklıları onu çok daha fazla oyun görmeye zorladı. Bunu görmek harika, ancak bu değişikliklerden bazıları onu biraz fazla zorladı. Bu değişikliklerin bir kısmını, özellikle de patlama potansiyelinin bir kısmını azaltmak amacıyla geri çekiyoruz ve iyi bir noktaya indiğinden emin olmak için ona daha fazla göz kulak olacağız.

# Moira

Biyotik Kavrama

 • Bağlantı açısı % 37 azaltıldı

Biyotik Küre (Yalnızca Hasar Küresi)

 • Hasar yarıçapı 4 metreden 3 metreye düşürüldü
 • Bir hedef bulunduktan sonra mermi yavaş miktarı% -72,5’ten% -80’e yükseltildi
 • Saniyede verilen hasar artık hedeflerin Biyotik Küreye ne kadar yakın olduğuna bağlı olarak artıyor
  • 0 – 1 metre arasında: Saniyede 150 hasar verir
  • 1 metre – 3 metre arasında: Saniyede 150 ila 25 hasar arasında doğrusal olarak ölçeklenir
  • Not: Yayındaki normal hasar küresi her zaman saniyede 50 hasardır
 • Biyotik Kürenin verebileceği toplam potansiyel hasar değişmedi: toplam 200 hasar

 

 • Şimdi, Fade’den çıktıktan sonra 1 saniye boyunca 6 metre (ve kendi kendine) içindeki tüm müttefikleri yok ediyor
  • Fazlama, bir kahramanı tüm hasarlara ve etkilere karşı bağışıklık kazanır. Bu konuda tam olarak Reaper’s Wraith Form veya Moira’nın kendi Fade etkisi gibi çalışacaktır.

Geliştirici Yorumu:

Bu Moira değişikliklerinin temel amacı, moira oyuncularına daha büyük oyunlar yapma ve oyuncu becerilerini geliştirme şansı vermektir. Biyotik Küre (hasar) artık geniş bir alandaki tüm düşmanları vurmak için genellikle daha zordur, ancak şimdi saniyede önemli ölçüde artan hasarla iyi amaçlı çekimleri ödüllendirecektir.

HATA DÜZELTMELERİ

Genel


Kahramanlar

# Brigitte

 • Birden fazla Onarım Paketi ücreti alırken doğal zırhı olan kahramanlar için sürekli zırh bozulmasına neden olabilecek bir hata düzeltildi.

#Yıkım Topu

Yıkıcı topun düşmana yuvarlanma hasarından çok daha hızlı çarpmasına neden olan bir hata düzeltildi.

Bu yazıda güncel Overwatch Yama Notları ile gelen yenilikleri aktardık.Dilerseniz oyunun sistem gereksinimleri konumuza da göz atabilirsiniz.

Overwatch Sistem Gereksinimleri

İlgili İçerik
Blizzard Entertainment’in geliştirip yayınladığı takım oyununa dayalı çevrim içi FPS oyunu Overwatch, 2016 yılının Mayıs ayında oyunculara sunuldu. İlk olarak firmanın dünyaca ünlü etkinliği olan BlizzCon’da tanıtımı gerçekleştirilen oyunun seveni...
Kaynak:https://www.dexerto.com/overwatch/overwatch-july-23-update-reworks-moira-nerfs-genji-patch-notes-1396334

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın