PUBG LITE Tamamen Kapatılıyor!

 PUBG LITE Tamamen Kapatılıyor!
Okunuyor PUBG LITE Tamamen Kapatılıyor!

Dünyada Battle Royale öncülerinden olan PUBG farklı versiyonlarıyla birlikte oyunculara yönelik hareketleri bulunuyordu. Bunlardan biri de PUBG Lite versiyonu olarak yer almaktadır. Yer alan versiyonda düşük bilgisayar sistemine sahip olan kişiler için hazırlanmış sürüm olarak yer alıyordu. Ancak son zamanlarda oyun içerisinde yetersiz oyuncu sayısından dolayı kapatılacak dedikodusu duyulmaya başlanmıştı. Burada yer bilgilendirmeyle birlikte yayıncı ekip tarafından doğrulanmış oldu. Yakın zaman içerisinde kapanacak olan PUBG Lite bilgisayar versiyonuyla ilgili bilgiler haberimizde paylaşıldı.

PUBG Lite Ne Zaman Kapanıyor?

PUBG Lite bilgisayar versiyonu 29 Nisan 2021 tarihinde kapanış gösterecek. Yayıncı ekip bununla ilgili açıklama yaptı. Yer alan açıklama olarak;

“Bizimle birlikte olan müthiş sayıda PUBG LITE severin tutkusu ve desteği için son derece minnettarız. COVID-19 pandemisinin zorlu zamanlarında PUBG LITE’ın taraftarlarımıza güvende kalmanın eğlenceli bir yolunu sunduğunu umuyoruz.

Ne yazık ki uzun uzun düşündükten sonra hizmeti kapatma yönünde zorlu bir karar aldık ve yolcuğumuz için zaman doldu. Ne kadar üzülsek de plana göre PUBG LITE hizmetini 29 Nisan 2021’de sonlandıracağımızı bildirmek istiyoruz.”

PUBG Lite Neden Kapanıyor?

Yer alan kapanma nedeni olan olan oyuncu sayısında yetersizlik olarak görülüyor. Bu durum karşısında kişilere normal PUBG’lere geçiş yapacaklardır. Bu tür geçişlerde emülator sistemlere geçiş yapabilirler. PUBG Tencent Games yapmış olduğu resmi emulatör programı kullanabilir halde olacağından dolayı buraya geçişler sağlanacağı şimdiden belli ediyor. Ayrıca kişiler mobil tarafa doğru geçişlerini yapabileceklerdir.

Oyunun kapanmasıyla birlikte sunucu yoğunluğu yer alan oyunların sunucuna aktarım yapılmasıyla daha hızlı oyun deneyimi yaşanabilir durumda olacak. Yeni çıkacak PUBG oyunun hazırlıklarının başlamasıyla birlikte bu tür kararların alınması da normal olarak gözüküyor. Şimdiden oyuncular yeni PUBG oyunu için merakla beklenen hale geldi. Ancak oyuncuların en şikayet ettiği konu ise hile durumuna çare bulunamaması oldu. Oyun içerisindeki hile her geçen gün artış gösteriyor. Bu durumdan dolayı PUBG oyuncu kitlesini kaybetmeye devam ediyor. Tekrardan oyuncuları çekmek adına yeni girişimler yapılmasıyla birlikte ilerleyen zamanlarda neler olacak göreceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın