PlayStation 5 Türkiye Stokları Ne Zaman Satışa Çıkacak?

PlayStation 5 Türkiye Stokları Ne Zaman Satışa Çıkacak?

PlayStation 5 Türkiye stokları ne zaman satışa çıkacak? Sony tarafından ilk olarak 1994 yılında çıkartılan ve daha sonrasında 2, 3, 4 olmak üzere seri şeklinde üretimine devam edilen Playstation’ın son olarak geçtiğimiz günlerde 5’i çıkartırdı. Piyasaya sürüldüğü ilk günden tüm dünya üzerinde anında tükenen Playstation 5’in yeniden ne zaman satışa sunulacağı hakkında bilgiler vereceğim.

PlayStation 5 Türkiye Stokları

Sony Playstation 5’i ülkemizde 19 Kasım’da satışa sundu ve satışa sunulur sunulmaz tüm dünyada olduğu gibi stoklar anında tükendi. Bir anda stokların tükenmesi ve birçok kişinin PS5 alamaması üzerine herkes tarafından yeniden ne zaman satışa sunulacağı soruları sorulmaya başlandı. Gelen sorularla birlikte Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PlayStation 5, 11 Aralık tarihinde Türkiye’de yeniden satışa sunulacaktır.

11 Aralık tarihinde E-ticaret sitelerinde PlayStation 5’in yenide satışa sunulacağı söylenmektedir. Gelen haberlere göre e-ticaret siteleri, ikinci parti PlayStation 5’ler için şimdiden ön sipariş toplamaya başlamışlar.

PlayStation 5 11 Aralık’ta Yeniden Satışa Sunulacak

PlayStation 5, birçok oyuncu tarafından uzun süre beklenen ve sahip olduğu tasarım, özellikle birlikte birçok oyuncunun beklentisini üst düzeyde şekilde karşılayan ve çıktığı ilk andan itibaren anında tükenmeyi başardı. Birçok kişi tarafından stok bir şekilde alınan PlayStation 5’ler karaborsa üzerinden satılmaktadır. Karaborsada yer alan fiyatlara göre PS5’ler, ABD’de 25 bin dolara, Türkiye’de ise 15 bin TL’ye satılmaktadır.

PlayStation 5 Teknik Özellikleri

İşlemci: AMD Zen 2 mimarisi üzerinde 8 çekirdekli, 3.5 GHZ hızında

GPU: 10,28 TFLOP, 36 CU 2,23 GHz

GPU mimarisi: AMD’nin özel geliştirdiği RDNA 2

Bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit

Dahili depolama: 825 GB SSD

Artırılabilir hafıza: NVMe SSD slotu

Harici depolama: USB HDD desteği (PS4 oyunları için)

Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü

PlayStation 5 ile birçok oyunu en yüksek grafikler ve ekran görüntüleriyle oynayabilir kendinizi adeta oyun içerisinde bulabilirsiniz. PlayStation 5 ile birlikte hayatımıza yeni oyun konsolu giriyor. PlayStation 5’e özel geliştirilen DualSense kollar ile daha iyi kontrollerle oyunlar oynayabileceksiniz. Sizde PlayStation 5 almak istiyorsanız 11 Aralık tarihini beklemeli ve şimdiden ön sipariş vermelisiniz. İyi eğlenceler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu