Steam Kütüphane Paylaşma Nasıl Yapılır?

 Steam Kütüphane Paylaşma Nasıl Yapılır?
Okunuyor Steam Kütüphane Paylaşma Nasıl Yapılır?

Herkese merhaba, bugün sizlere Steam üzerinden arkadaşlarımızla yapabileceğimiz ”Steam Kütüphane Paylaşma” olayından bahsedeceğim. Steam kütüphane paylaşımı, Playstation kardeşliği ile aynı mantıkla işliyor aslında. Bu işlemden sonra arkadaşınız sizin hesabınızda bulunan oyunları, siz ise arkadaşınız hesabında bulunan oyunları bilgisayarınıza indirerek oynayabiliyorsunuz. Peki Steam Kütüphane paylaşımı nasıl yapılır?

Sizlere tavsiyem kütüphane paylaşımını yalnızca arkadaşlarınız yani rahatlıkla güvenebileceğiniz kişilerle yapmanız. Çünkü bu işlemi gerçekleştirmek için paylaşım yapılacak hesabın paylaşıma açılacak olan bilgisayarda açılması gerekiyor. Yani, arkadaşınızın sizin hesabınızdaki oyunları kütüphane paylaşımı ile oynaması için öncelikle sizin hesabınıza girmesi gerekiyor. Güvenlik bu açıdan çok önemli. Steam Kütüphane Paylaşma rehberimizi aşağıda anlattım, gelin beraber uygulayalım.

Steam Kütüphane Paylaşma

Bu işlem sonrasında Steam kütüphanesine sevdiğiniz oyunlar bulunan arkadaşlarınızı her seferinde hesabını vermesi için rahatsız etmenize, steam mobil guard kodunu istemenize gerek kalmayacak.

Steam Kütüphane Paylaşımı Nasıl Yapılır?

1. Öncelikle Steam kütüphane paylaşımı yapacağımız arkadaşımızı belirliyoruz.

2. Arkadaşımızın Steam hesabına giriyoruz.

3. Steam’e giriş yaptıktan sonra sol üstte bulunan Steam yazısına tıklayıp alttaki menüden Ayarlar sekmesine geçiş yapıyoruz.

4. Ayarlardan sol tarafta bulunan Aile sekmesine geçiş yapıyoruz.

5. Aile sekmesinde bulunan ”Bu Bilgisayara Kütüphane Paylaşımı İçin Yetki Ver” seçeneğini işaretliyoruz.

6. Daha sonra aşağıda hesap isminiz ya da bir kaç tane hesap ismi belirecek.

7. Aşağıda bulunan hesap isimlerinden kendimize ait olanı seçiyoruz.

8. Çıkış yapıp, kendi hesabımıza giriyoruz ve arkadaşımızın oyunlarını artık indirip oynayabiliriz.


Yapılan Yorumlar
  • Miran Ekmen dedi ki:

    Sağoılun sayenizde kütüphanemi paylaştım arkadaşlarım oynuyor

  • Emperor dedi ki:

    Evet her seferinde hesabı vermesini istemek hem bizim için hem de karşı taraf için rahatsızlık verici olabiliyordu. Kütüphane paylaşımı iyi olmuş. Derdimize derman olmuş.

Bir Yorum Yapın