CS GO’da Hile Kullananlar Yandı!

Hile denilince akla gelen ilk oyunlardan olan CS:GO,sırf bu yüzden belirli bir oyuncu kitlesini kaybetmiş durum da.Valve gibi büyük bir oyun şirketinin 3.part hile yazılımlarının önüne geçememesine tepki gösteren ScriptKid  isimli Youtuber, kendi yazılımını geliştirerek hile kullanan oyuncuları cezalandırdı.

ScriptKid Kanalı CS:GO Hilesi Kullananlara Savaş Açtı

Valve’in hile kullanan kişilere gerekli cezaların uygulanmamasına tepki gösteren ScriptKid isimli YouTuber olaya el atarak,yazmış olduğu CS:GO anti hile yazılımı sanki gerçek bir hile programıymış gibi dağıtmaya başladı.

Dünya çapında profesyonel arenalarda turnuvalar düzenlenen CS:GO, özellikle son 2 yıldır hile kullanan oyunculara karşı bir çözüm üretemedi.(Aslında üretmedi demek daha doğru olur.)

Yazılım da birçok farklı ceza bulunuyor.Örneğin; hile kullanan kişi silahı takım arkadaşına doğrulttuğunda otomatik ateş ediyor.Ya da ne kadar uğraşırsa uğraşsın bomba kuramıyor ve imha edemiyor.

Program içerisinde şuan için 9 farklı ceza türü bulunuyor ve daha da eklenecek gibi.ScriptKid‘in yazmış olduğu programın en güzel yanı ise,CS GO hile kullanmaya çalışan oyuncuların oyun görüntüsünü alarak hesabın banlanmasını sağlıyor.

Youtuber,yazılım tanıtımı için bir de video yayınlamış.İzlemek isteyenler için aşağıya bırakıyorum,

Gerçekten çok faydalı bir yazılım olmuş.Umarım Valve bu konu üzerinde daha yoğun çalışmalar yapar da,hile kullanan oyunculara sert cezalar uygulanır.ScriptKid ‘in geliştirdiği program hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu