En Çok Oynanan Oyunlar 2020 - Oyun Dünyası TRESPOR

En Çok Oynanan Oyunlar 2020

 En Çok Oynanan Oyunlar 2020
Okunuyor En Çok Oynanan Oyunlar 2020

Bu yazı da 2020 yılı itibariyle en çok oynanan oyunlar nelerdir detaylı bir şekilde ele alacağız.Liste de çok ilginç veriler de yer alıyor.Oyunların dünya geneli verilerini baz aldığını söylemek isteriz.

İçerik Başlıkları

En Çok Oynanan Oyunlar

En çok oynanan oyunlar listesini hazırlarken toplam oyuncu sayılarının yanı sıra,aktif olarak oynanmasını da baz aldık.Böylelikle,hesap açılıp bırakılan ya da şifresi unutulan hesapları dahil etmemek gerekiyor.

1-MineCraft

16 Ağustos 2011 tarihinde Mojang, Xbox Game Studios tarafından piyasaya sürülen MineCraft,piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren birçok oyuncu tarafından beğenilerek oynanıyor.Kendi hayal dünyanızdaki 3 boyutlu şehir ve binaları inşa etme üzerine dayalı oyun,hayatta kalma ve macera kategorisinde liderliği uzun yıllar devam ettirecek güçte.

Bu kadar çok oynanmasının en temel sebebi ücretsiz ve birçok oyun modunu içerisinde barındırması olarak öne çıkıyor.

 • Oyuncu Sayısı:93 Milyon
 • Geliştirici:Mojang ve Xbox Game Studios
 • Tür:Sandbox

2-PUBG

Henüz yeni bir oyun sayılmasına rağmen yakaladığı başar takdire şayan.PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), 2018 yılında PUBG Corporation tarafından piyasaya sürülen FPS-Hayatta kalma konulu popüler bir online oyundur.Oyunun dünya genelinde bu kadar başarılı olmasının arkasında sürekli güncel kalması ve 7’den 70’e her kesime hitap etmesi yatıyor.Mobil ve PC platformlarında toplam 54 milyon oyuncu sayısına sahip PUBG,2020 yılı itibariyle en çok oynanan oyunlar listesinin 2.sırasında yer alıyor.

 • Oyuncu Sayısı:54 Milyon
 • Geliştirici:PUBG Corporation
 • Tür:FPS

3-Counter-Strike: Global Offensive

En Çok Oynanan Oyunlar

Valve tarafından 21 Ağustos 2012 tarihinde piyasaya sürülen CS:GO’nun bir de geçmişi var.Aslında ,Counter Strike’ın geçmişi bilgisayardan öncesine bile dayanabilir. PC ile bir şekilde aşina olan birinin internet kafeye gidipte cs atmamış olması az rastlanılan bir durumdur.Hal böyle olunca da CS:GO‘nun 3.sırada yer alması pekte şaşırtmadı..

FPS oyun türünde liderliği uzun yıllar sarsılmayacak oyun ne deseler kesinlikle Counter Strike derim.Nedendir bilmiyorum ama sanki torunumun torunu bile bu oyunu oynayacak gibi hissediyorum.

 • Oyuncu Sayısı:35 Milyon
 • Geliştirici:Valve
 • Tür:FPS

4-League of Legends

Açıkçası bu rehberi hazırlamak için verilere dayalı araştırma yapmasaydım en çok oynanan oyun kesinlikle LoL derdim.2009 yılında Riot Games tarafından geliştirilip piyasaya sürülen League of Legends,Moba RPG kategorisinde yer alıyor.LoL’ün garip bir tarzı var,defalarca klavye kıran biri asla bir daha bu oyunu oynamam dese de bir şekilde tekrardan başlıyor.

Aslında bunun arkasında kesinlikle Riot Games’in başarısı yatıyor diyebiliriz.Oyunu sürekli güncel tutması,P2W olmaması ve dünya genelinde devasa turnuvalar düzenlemesi 29 milyon kişinin bu oyunu bırakamamasının en temel sebebi diyebiliriz.

 • Oyuncu Sayısı:29 Milyon
 • Geliştirici:Riot Games
 • Tür:Moba RPG

5-VALORANT

En Çok Oynanan Oyunlar

2 Haziran 2020 yılında resmi olarak yayınlanan Valorant,Riot Games tarafından geliştirilen FPS oyunudur.Aslında oyunun bu kadar başarılı olması beklenmiyordu.Bunun sebebi geliştirici Riot Games,kendi tarzının dışına çıkarak FPS türünde bir oyun geliştirmesi yatıyor.İlk başlarda her ne kadar eleştirilse de günümüz itibariyle en çok oynanan oyunlar listesine girmeyi başardı.Şimdilik listenin 5.sırasında yer almış olsa da,önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ilk 3’e gireceğini söyleyebiliriz.

 • Oyuncu Sayısı:9 Milyon
 • Geliştirici:Riot Games
 • Tür:FPS

Bu yazı da en çok oynanan oyunlar 2020 listesini sizlerle paylaştık.Listeye girecek;Fortnite,Call of Duty,Tom Clancy’s Rainbow Six gibi oyunlarda mevcut ancak anlık ve aktif olarak en çok oyuncuya sahip oyunlar listesinde maalesef ilk 5’de bulunmuyorlar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın