EVO 2020 Turnuvası İptal Edildi! – TRESPOR – Oyun Dünyası

2020’de çevrimiçi bir turnuva olacak olan EVO CEO’su Joey Cuellar yönelik cinsel suistimal iddialarının ardından iptal edildi.

2020’de çevrimiçi bir turnuva olacak olan EVO 2020 iptal edildi. Daha önce, EVO CEO’su Joey Cuellar’ın çeşitli cinsel suiistimal suçlamalarının ardından idari izne alındığı bildirildi . Bu etkinliklerin ardından, birkaç oyun markası, Street Fighter ve Mortal Kombat da dahil olmak üzere, etkinliğe artık katılmayacaklarını açıkladı. Şimdi, olay artık devam etmeyecek ve Cuellar artık EVO ile ilgilenmeyecek.

Twitter’a yapılan bir açıklamada, Tony Cannon’un CEO olarak devraldığı ve “Evo’da hem dahili olarak hem de etkinliklerimizde daha fazla hesap verebilirliğe öncelik verdiğini” duyurdu.

https://twitter.com/EVO/status/1278859734099963904?s=20

Evo 2020 Online iptal edildi ve satın alan tüm oyunculara para iadesi yapılacak. Ayrıca, etkinlik organizatörleri tarafından Proje UMUT’a hala bir bağış yapılacaktır.

Bu duyuru, Bandai Namco (Tekken 7 yayıncıları), NetherRealm ( Mortal Kombat 11 ) ve Capcom ( Street Fighter V ) dahil olmak üzere bu iddiaların ardından EVO’dan çıkan çok sayıda yayıncıyı takip ediyor .

James Chen ve Maximillian Dood da dahil olmak üzere yorumcular, Cuellar iptal edilmeden önce kuruluşla hala ilişkili olduğu sürece EVO 2020’nin bir parçası olmayacaklarını da ilan ettiler.

EVO 2020

Cuellar, Twitter hesabındaki olayı iptal etmeden önce kendisini suçlamalardan uzak tutmaya çalıştığı kısa bir açıklamada ele aldı. “Genç ve pervasızdım.Gurur duymadığım şeyler yaptım” diyor, “son 20 yılda” büyüdüğünü ve olgunlaştığını iddia ediyor.

Bu, özellikle Super Smash Bros. sahnesindeki olanlar, birkaç yüksek profilli dövüş oyunu topluluğu üyesi, reşit olmayanlarla cinsel istismarla suçlanıyor. Buna profesyonel oyuncular D’Ron “D1” Maingrette , Tarçın “Cinnpie” Dunson , Richard “Keitaro” Kralı , Nairoby “Nairo” Quezada ve diğerleri dahildir.

Nintendo, bu iddialar hakkında IGN’ye bir açıklama yaparak “derinden rahatsız olduklarını” açıkladı. Açıklamada, “Herkese karşı tüm şiddet, taciz ve sömürü eylemlerini kınadığımızı ve kurbanlarla birlikte olduğumuzu açıkça belirtmek istiyoruz.”

EVO 2019’un Dragon Ball FighterZ yarışmasında 2. ve Mortal Kombat 11’de birincilik kazanan SonicFox, oyuncuları ve hayranları “uyanıp gerçekten bu sesleri duymaya” teşvik eden iddiaları tweetledi.

Anlaşılan Joey Cuellar’ın yapmış olduğu hata dövüş oyunu severleri üzmüş durumda.Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler olacak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu