VALORANT Tam Ekran Sorunu Çözümü - TRESPOR

VALORANT Tam Ekran Sorunu Çözümü

 VALORANT Tam Ekran Sorunu Çözümü
Okunuyor VALORANT Tam Ekran Sorunu Çözümü

Valorant tam ekran sorunu bazı oyuncular tarafından sıklıklı karşılaşılan bir durum.İstemci de oturum açılıp oyuna girildiğinde oyun penceresi yarı da kalıyor ve geniş ekran da oynanamıyor.Bu yazı da Valorant tam ekran sorun çözümü hakkında uygulanması gereken birkaç yöntemden bahsedeceğiz.Makale deki ayarları uyguladığınız da tam ekran sorunu ortadan kalkacaktır.

VALORANT Tam Ekran Sorunu Çözümü

Valorant tam ekran sorunu

Tam ekran sorunu çözümü için 3 yöntem bulunuyor.Bunlar;NVIDIA Ekran Kartı ayarları,AMD Ekran Kartı Ayarları ve Valorant oyun içi ekran ayarları şeklinde.Şimdi Oyun içi ekran ayarları ile başlayalım.

İlk olarak Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz.Ardından sırasıyla Özellikler/Aygıt Yöneticisi/Monitörler/Genel PnP Monitör sağ tıklayıp “cihazı devre dışı bırak” diyoruz.

Devre dışı bırak işleminden sonra tekrardan Valorant giriş yapın.Valorant oyun içi Ayarlar kısmından; Ayarlar/Görüntü kısmına gelip ALT+Enter yapın.Bu işlemden sonra Görüntü Modu kısmında değişiklik yapabiliriz.Buradan “Tam Ekran” modunu seçip Uygula diyoruz.İşlem bu kadar!

NVIDIA Ekran Kartı Oyunları Tam Ekran Yapma

Nvidia ekran kartı kullanan kişiler oyunu tam ekran yapmak için uygulaması gereken adımlar;

Masaüstü’ne sağ tıklayıp “NVIDIA Denetim Masası’na” giriyoruz.

Ardından “Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla” seçeneğine tıklayıp Tam ekranı seçiyoruz.Seçimi tamamladıktan sonra “Uygula”deyip kaydediyoruz.İşlem bu kadar!

AMD Ekran Kartı Oyunları Tam Ekran Yapma

İlk olarak Masaüstü’ne sağ tıklayıp “Ekran Çözünürlüğü”kısmına giriyoruz.

Çözünürlük kısmından ayarı 1280/760 seçip kaydediyoruz.(tekrardan düzelteceğiz)

Daha sonra tekrardan masaüstü’ne sağ tıklayıp AMD Ekran Kartı ayarlarını seçiyoruz (catalyst control center)

Sırasıyla; Masaüstü ve Ekranlar/Dahili Ekranlarım/Özellikler Dahili Ekran/Tam Ekran seçip kaydediyoruz.

Daha sonra tekrardan masaüstü’ne sağ tıklayarak ekran çözünürlüğü kısmını (1280/768’e getirdiğimiz kısmı) eski haline getirip Uygula diyoruz.İşlem bu kadar!

Bu yazı da Valorant tam ekran olmuyor diyenler için çözümü aldık.Bir diğer sorun olan,Valorant FPS Arttırma Yöntemleri konumuza da göz atmayı unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın