Scump, 2021 için Call Of Duty League Formatını Sundu

Call Of Duty League (CDL) açılış sezonunun sonuna yaklaşan Seth ‘Scump’ Abner, mevcut formattaki hayal kırıklığını dile getirdi ve 2021 ve sonrası için tam olarak nelerin değişeceğini özetledi.

CDL Home Series etkinlikleri, üç günlük Yarışmada 12 franchise Takımından sekizini bir araya getiriyor. Oyuncular, tüm önemli CDL puanlarıyla birlikte çeşitli haklar ve para ödülü için mücadele ediyor.

Playoff braketi başlamadan önce sadece bir normal sezon turnuvası kaldığından, oyuncular ligin durumu ile yıprandı.İnternete geçiş beklenileni maalesef karşılamadı. Scump,mevcut formatın değişime ihtiyacı olduğuna inanıyor.

Chicago Huntsmen yıldızı, mevcut yapının 20 Temmuz’da bir Twitch akışı sırasında “berbat” olduğunu iddia etti. “Daha fazla COD oynamak istiyorum,bir ev serisinde her maçı kazanırsanız, üç gün içinde dört maç oynarsınız.”diye eleştirdi.

Takımlar için daha fazla oyun süresi sağlamanın yapıyı nasıl geliştireceği sorulduğunda, Scump uzun süredir taraftarların aşina olduğu bir format olacağını söyledi. “Gelecek yıl için, bu umutlu ama 16 takıma ulaşmasını istiyorum ve her takım her turnuvada olmalı” dedi.

2021’de 16 franchise takımı umuduyla, “dört takımdan oluşan dört havuz” için mükemmel bir oyun alanına sahip olacak. Lig başlamadan önceki eski rekabetçi CoD yapısından farklı olarak, ilk iki takım “çift eleme, sekiz takımlık bir gruba çıkacak”.

CDL takımları yılın en önemli maçlarından sadece birkaç hafta uzakta. 2020 playoff hattında 4.6 milyon $ ödül havuzlu turnuva 19 Ağustos tarihinde başlayacak. Normal sezonun ilk iki maçını kazanan yarı finallerine doğru ilerler.

Şu anda sıralamalarda dördüncü olan Scump ve Huntsmen ilk iki sırada yer alıyor. Toronto Home Serisi 24 Temmuz’da normal sezonu tamamlıyor.

Kaynak:https://dexerto.com/call-of-duty/scump-pitches-perfect-call-of-duty-league-format-2021-beyond-1395106

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu