VALORANT Jett Özellikleri ve Oynanış Rehberi

Bu yazı da Valorant jett özellikleri ve Jett oynanış rehberi detaylarını ele alacağız.Oyundaki en ele avuca sığmaz karakter olan Jett’i etkin kullanabilmek gerçekten yetenek istiyor.Hareket kabiliyeti ve sıçra yeteneği ile doğru ellerde tam bir ölümsüz olacaktır.

VALORANT Jett Özellikleri

Jett, çoğu oyuncu için sınır dışı olan alanlarda düello ve ulaşma konusunda mükemmel olabilen oldukça hareketli bir VALORANT ajanıdır.

Bu, karakteri yetenekli ellerde tehlikeli bir tehdit haline getirir ve takımın geri kalanı için  etkin olmasını sağlar. Bir oyuncu Jett’i VALORANT’da ana karakteri yapmayı düşünüyorsa, takımındaki diğer oyuncuların ondan bireysel performans beklediğini bilmesi gerekir.

Jett,bazı yönleri ile Overwatch’dan Genji ile karşılaştırıldı.Hareket kabiliyeti ve hızı sayesinde, sağlam mekanik beceri ve iyi uygulanmış takımlara sahip birinin elinde ölümcül olacaktır.

Jett E Yeteneği  Tailwind

E yeteneği, Jett’in hareket ettiği yöne doğru fırlamasına izin verir. Yeni oyuncular içgüdüsel olarak Tailwind ile kavga edip derhal ölecekler, çünkü Tailwind animasyonunun tamamlanmasının ardından bir silahı çıkarmak biraz zaman alıyor ve Jett’i düşmana maruz bırakıyor.

Bunun yerine hücumda kullanılarak, Tailwind’i rakibin başka bir oyuncunun geçmesini beklediği pozisyona geçmek için  kullanılmalıdır. Bu muhtemelen rakibi şaşırtacak ve Jett’i bulmak için karıştırılmış bir tepki vermeyi zorlayacak. Bu beceriye hakim olmak için, haritaların düzenini ve oyuncular tarafından en yaygın olarak kullanılan alanların öğrenilmesini gerekir, ancak hiçbir açı güvenli değildir!

Tehlikeli durumlarda hızlı kaçmak için mükemmeldir. Örneğin,tehlikeli bir açıyla rakibi kontrol etmek için yeltendiğiniz de,rakip sizi avlayabilir.Bir kez kullanıldığında, Jett’in beceriyi yenilemek için iki oyuncuyu yok etmesi gerekir, bu yüzden beceriyi boşa harcamadan kullanmak için en iyi zamanları belirlemek pratik gerektirir.

Jett Q Yeteneği Updraft

Updraft’ı etkin bir şekilde kullanmak çok fazla harita bilgisi ve yaratıcılığı gerektiriyor ve Jett’in rakiplerinin ulaşamayacağı alanlardan şüphelenmemesine izin veriyor.Bu becerinin doğru kullanımı Jett’i yıkıcı hale getirebilir, bu yüzden her zaman en iyi noktaların beklemede olması için uyanık olun.

Jett C Yeteneği Cloudburst

Valorant jett özellikleri

Cloudburst, bir ustanın elinde mükemmel bir yetenektir, özellikle köşelerde ve duvarların üzerinde kullanılabilmesi çok etkilidir. Bu yeteneği etkili bir şekilde kullanmanın birkaç yolu vardır.Etkili kullanımlardan biri, birkaç öngörülebilir noktada kamp yapan keskin nişancılara karşı etkili bir şekilde itmektir. Cloudburst ve hızlı döküm hızı sayesinde bir savaşın ortasında veya beklenmedik bir savaşta kullanılabilir. Bu, rakipleri şaşırtabilir ve öldürmek veya kaçmak için bir yol sağlayabilir.

Daha da önemlisi Cloudburst, harita üzerinde gerçek zamanlı olarak gezinme sayesinde gelişmiş oyun için mükemmel bir potansiyele sahiptir. Haritanızda bir konumu işaretleyerek ve ardından Cloudburst’u bu yönde ateşleyerek, yetenek mini haritada seyahat ederken gerçek zamanlı olarak görülebilir,hemen hemen her yere ulaşması için doğru yerlerde kıvrılabilir. Yeni oyunculara karşı, bu genellikle kafa karıştırıcıdır çünkü Jett’in kendisinden daha yakın olduğunu düşünebilirler ve rakip takımın orada olmayan bir rakibi aramak için zaman kaybetmesine neden olur.

Jett X Yeteneği Bıçak Fırtınası (Ultimate)

Valorant jett özellikleri

Blade Storm, Jett’e bir kerede bir tane ya da  altı bıçak atmasını sağlayan güçlü bir yetenektir. Kafa vuruşları anında rakipten aşağıya inerken, vücut vuruşları bir parçaya 50 hasar verir. Bu, Jett oyuncularına belirli turlarda harcama yapmaya bir alternatif sunar. Blade Storm’u kullanarak etkili bir düellocu olunabilir.Ancak bir sonraki tur için kredi tasarruf etmeyi unutmamak gerekir.Bu da başarılı olursa büyük bir kazanç sağlayabilir.

Valorant jett özellikleri ve Oynanış Rehberi

Özetlemek gerekirse, Jett’in ustalaşmak için bir ton uygulama gerektirdiğini hatırlamak önemlidir, ancak çaba zaman ayırmaya değer olacaktır. Pratik ile, Tailwind ve Updraft şok edici bir şekilde yararlı olabilir, bu yüzden rakiplerin neler olduğunu bilmeden önce  bu beceriler üzerinde çalışın.Bu yazı da Valorant Jett özellikleri ve Jett oynanış rehberinden bahsettik.Dilerseniz Sage Oynanış Rehberi konumuza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu