VALORANT FPS Arttırma Yöntemi [Çözüldü]

Bu yazı da VALORANT FPS Arttırma yöntemi arayışı içinde olanlar için,20-40 arası fps nasıl arttırılır bahsedeceğiz. Son zamanlar da oyuncuların sıklıkla karşılaştığı problemlerden biri de,lobi de fps yüksek ancak oyun içinde düşük fps sorunu oluyor.Peki Valorant fps arttırma işlemi için neler yapılmalı gelin hep birlikte inceleyelim.

VALORANT FPS Arttırma Yöntemi

VALORANT FPS Arttırma yöntemi

Özellikle son günler de lobi de yüksek fps alırken,oyuna girildiğinde fps neredeyse yarı yarıya düşmekte.Bu sorunu Valorant oyun içi fps arttırma yöntemleri ile birlikte çözülebiliyor.Uygulanması gereken adımlar;

İlk olarak Valorant Oyun içi Ayarlarından FPS’yi Her Zaman Kısıtla seçeneğini kapalı hale getirin.

Oyuna yeni gelen güncelleme sonrası grafik ayarlarında bazı değişiklikler yapıldı. Valorant grafik ayarları yüksekte ise düşürün.

Ekran Kartı güncelliğini kontrol edin.

Windows oyun modunu mutlaka etkinleştirin.

Eğer Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız oyuna girmeden önce mutlaka kapatın. Chrome,kullanmasanız dahi arka planda yüksek derece de RAM tüketiyor.

Oyuna girmeden önce Görev Yöneticisi kısmından başlangıçta açılan tüm uygulamaları kapatın.(Bu büyük ölçüde etkileyecektir)

Windows Başlat Kısmına “Geçici Dosyalar” yazarak gereksiz olan tüm dosyaları silin.

Eğer masaüstü bir PC’ye sahipseniz,Park Control programını indirip overclock yapabilirsiniz.Seçenekleri seçtiğinizde program otomatik olarak işlemleri yapacaktır.Bu yöntem ile 15-20 FPS bizzat kendim artırdım. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta,OC işlemi ekran kartı ve işlemcinin ömrünü kısaltacaktır.

ve son olarak Game Booster programını indirerek oyuna girmeden önce çalıştırabilirsiniz.Game Booster performans ayarlarını otomatik yapacaktır.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra VALORANT Oyun İçi FPS arttığını göreceksiniz.Eğer sorun hala devam ediyorsa muhtemelen bilgisayarınız Valorant Sistem Gereksinimleri ni karşılamıyor demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu