Yeni Momodora Oyunu Duyuruldu! - TRESPOR - Oyun Dünyası

Yeni Momodora Oyunu Duyuruldu!

 Yeni Momodora Oyunu Duyuruldu!
Okunuyor Yeni Momodora Oyunu Duyuruldu!

Yeni Momodora Oyunu Duyuruldu.Geliştirici Bombservice, yeni bir Momodora oyunu geliştirilmekte olduğunu açıklarken, ruhani devam oyunu Minoria konsol için çıkış tarihi Eylül olarak belirlendi.

Bombservice, orijinal oyunun onuncu yıl dönümünü kutlamak için yeni bir Momodora geliştirilmekte olduğunu duyurdu. Yeni teaser, kısaca kahramanı Isadora sanatını, kızıl bir tutulmayı içeriyor ve göz kırpmayı reddeden bir çift ürkütücü gözle bitiyor.

Serinin yaratıcısı Guilherme Martins, resmi Momodora Twitter hesabında son on yılda oyun serisini destekleyen hayranlarına teşekkürlerini tweetledi. Martins, “Momodora, hiçbir beklenti olmaksızın, başarısız proje parçalarından başladığım bir dizi” diye yazdı.

“O zamanlar tek amacım karakterlerimden birini hayata geçire bilmekti. Başlangıçta, ne yaptığımı (ve bugün bile dürüst olmak gerekirse …) zar zor biliyordum ama kalbimi takip ettim ve istediğimi en iyi şekilde yarattım. Benim gibi biri yapabildiyse, dışarıdaki yaratımlarını hayal edenler de yapabilir. Lütfen moralinizi yüksek tutun! ”

İlk olarak 2010 yılında PC’de piyasaya sürülen ilk Momodora, Cave Story’den etkilenen bağımsız bir platform oyunuydu .Momodora II 2011’de geldi ve seriyi Metroidvania tarzı bir oynanışa kaydırırken, aynı zamanda bu süreçte Momodora’nın savaş sistemini de yeniledi.

Momodora III , 2014 yılında piyasaya sürülürken , Momodora: Reverie Under the Moonlight , 2016’da seriye daha ayrıntılı bir sanat tarzı getiren bir prequeldi.

Yeni Momodora Oyunu Tanıtım Videosu

Minoria,  10 Eylül’de PS4 ,Xbox One ve Nintendo Switch’e gelmesi planlanıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın