Valorant Beta Kayıt, Valorant Nasıl İndirilir?

Son günlerin bomba ve gündem oyunu Valorant nasıl indirilir? Kapalı beta kaydına sahip Valorant’a erişim sağlamak için neler yapılabilir? Türkiye’nin e-Spor ve Oyun Bloğu olarak bu sorularınızın cevabı rehberimizde sizlerle.

Riot Games’in son günlerinde çıkışını gerçekleştirdiği ve bir hayli üzerine titrediği yeni FPS oyunu Valorant için izleyiciler ve oyunseverler merakla Riot Games ve oyunu oynayan yayıncıların peşinde koşuyor. Oyunun ilk çıktığı günlerde Valorant oynamak için gerekli olan kapalı beta erişim anahtarını almak çok zordu. Çünkü oyunun tanıtımı için sadece üst seviye yayıncılara ve espor oyuncularına bu anahtar veriliyordu. Ve Twitch ve Riot Games hesaplarınızı bağlayarak Valorant yayınları izlerken size %1’lik bir ihtimal vardı. Ancak oyun ilk çıkışında yaptığı hype’ı devam ettirebilmek için yeni bir sisteme geçildi.

Valorant Beta Key Sahibi Olmak İçin Getirilen Yenilik

Oyunun kapalı betaya gelişinden bu yana Riot Games, Twitch ile yaptığı anlaşma sonucunda bir çok Türk ve yabancı yayıncı ile ortaklaşa bir anahtar dağıtma sistemine gitmişti. wtcN, Mithrain, UNLOST gibi çok izlenen kanalların yayınlarını izlerken, eğer ki Twitch ve Riot Games hesaplarınızı birbirine bağladıysanız oyunun size düşme ihtimali bulunuyordu. Bunun üzerine Twitch bir açıklama ile şunu duyurdu.

Twitch tarafından gelen açıklamaya göre;

Bugünden itibaren anlaşmalı yayıncıların yanı sıra Valorant yayını yapan herkesin kanalından kapalı beta erişimi düşürme şansınız bulunuyor. Bu haberin yayılmasının ardından bir çok kişi Valorant yayını yapmaya başladı. Büyük küçük hiç fark etmeden her yayıncının yayınından beta erişimi edinme şansı bir çok oyuncu tarafından mutlulukla karşılandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu