Riot, Valorant Ayak Sesi Bozukluğu İddialarına Yanıt Verdi - TRESPOR

Riot, Valorant Ayak Sesi Bozukluğu İddialarına Yanıt Verdi

 Riot, Valorant Ayak Sesi Bozukluğu İddialarına Yanıt Verdi
Okunuyor Riot, Valorant Ayak Sesi Bozukluğu İddialarına Yanıt Verdi

Riot, Valorant Ayak Sesi Bozukluğu İddialarına Yanıt Verdi.Riot Games, en son ‘Valorant’a Sor’ Soru-Cevap bölümünün bir parçası olarak, devam eden adım tartışmasını ele aldı.Tam olarak neden ses ipuçlarının genellikle iki boyutlu olarak karşımıza çıktığına ışık tuttu.

Valorant Ayak Sesi Bozukluğu

Valorant’ın kapalı beta’sından bu yana, tüm seviyelerdeki oyuncuların ortak bir sorunu var,”Ayak Sesi”.Ajan ayarlamaları, silah dengeleme ve harita ayarlamalarının tümü, oyunu iyileştirmek için yapılmış olsa da, topluluk fikir birliği, ayak sesi ses ipuçlarının taktiksel bir nişancı için gereken ‘derinlik’ seviyesinden yoksun olduğu yönünde.

Derinlik, sesteki ayrıntı düzeyini ifade eder. Örneğin, sağınızda bir düşmanın olduğunu duyabilirsiniz, ancak yalnızca ayak seslerinden yola çıkarak onların tam yerini belirleyemezsiniz.Valorant’ta olduğu gibi, durum böyle değil ve Riot nedenini ayrıntılı olarak açıkladı.

Valorant Ayak Sesi Bozukluğu

Valorant’ta ayak seslerinin tam yönünü belirlemek genellikle zor olabilir.

Riot’un altıncı Valorant’a Sor , devam eden Operatör tartışması da dahil olmak üzere şu anda topluluk içindeki bir dizi konuya değindi . Valorant’ın Ses Direktörü Peter Zinda, Future Earth’teki akustiğin neden diğer taktik nişancı oyunlarından “daha düz” olduğuna da değindi.

“İnsanların bir ayak izinin ne kadar uzakta olduğunu söylemekte zorlandıkları gerçeğiyle ilgili geri bildirimler de duydum, ki bu doğrudur. Mesafeyi göstermek için optimize etmek yerine ayak seslerinin duyulmasını sağlamak için optimizasyon yapıyoruz. ”

Bu, Valorant’ın aslında koşan ayak seslerini işitebilmeyi yöne göre önceliklendirdiği anlamına gelir. Turun, takım arkadaşlarınızın iletişim kurduğu ve Temsilcilerin yeteneklerini kullandığı bir bölümünde, ayak seslerini duymak ve yönlerini tam olarak anlamak stereo ses ile mümkün değildir.

“Şu anda oyunu stereo olarak miksliyoruz, yani önünüzdeki 45 derece bir ses ile arkanızdaki 45 derece bir ses arasında hiçbir fark yok. Bazı insanlar bu farkı duymayı umuyor, ancak bu şu anda mümkün değil. ”

Zinda ayrıca, kulaklıklarda belirli bir “7.1 modu” etkinleştirmenin hiçbir etkisi olmayacağını ve eğer herhangi bir şey olursa, ses görselleştirmeye zarar verebileceğini de sözlerine ekledi. “Kulaklıkların stereo sesimizi 7.1’e dönüştürmesinin bir yolu yok ve hatta mekansallaşmayı çok daha kötü hale getirebilir!”

Bu nedenle, CS: GO ve Overwatch gibi diğer birinci şahıs nişancı oyunları 5.1 / 7.1 surround ses çıkışını desteklerken, bu yakın zamanda Valorant kartlarında olan bir şey değil gibi görünüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın