Valorant Rekabetçi Modu Ne Zaman Geliyor?

Bilindiği üzere Valorant rekabetçi modu nu lansman sırasında devre dışı bıraktı.Kapalı beta sürümünde rekabetçi modunda oynanabilen Valorant,oyunu piyasaya sürdükten sonra kaldırdı.Şu anda oynayabileceğiniz tek mod, varsayılan Derecelendirilmemiş modu ve yeni eklenen Spike Rush’tır. Peki sıralamalı Valorant ne zaman çıkıyor? Neden Riot onu ilk etapta çıkardı?

Valorant Rekabetçi Modu Çıkış Tarihi

Riot,Valorant Rekabetçi Modu çıkış tarihi hakkında net bir bilgi vermiyor. Riot resmi bloğu üzerinden Dereceli sistemi ve Rekabet modunu “Birkaç yama içerisinde ” gelmesini bekleyebilirsiniz açıklamasını yaparak önümüzdeki güncellemeler ile geleceği sinyalini verdi.Riot yetkilileri,bunun ne kadar süreceğini bilmiyoruz, ancak Riot oldukça sabit bir hızda yamalar yayınlıyor. Sizi güncel tutacağız açıklaması yaptı.

Valorant’ta  Rekabetçi Modu Neden Devre Dışı ?

Bunun en temel sebebinin,beta sürümünü oynamamış oyuncuların zorluk çekmemesi açısından yapıldığı yönünde.Bu konu hakkında Riot yetkilisinin yapmış olduğu açıklama;

“Kapalı beta sürümüne benzer şekilde, ilk odak noktamız rekabetçi modunu etkinleştirmeden önce hizmetimizin istikrarlı olmasını sağlamaktır. Bu aynı zamanda yeni oyuncularla kapalı beta oynama şansı bulan oyuncular arasında oluşacak haksız rekabeti önlemek amaçlıdır. Ayrıca, kapalı beta geri bildirimlerine dayanarak Rekabetçi üzerinde bazı ayarlamalar yapacağız. Planımız, Rekabetçi modunu birkaç yama sonrası açmaktır. “

Rekabetçi Modu Nasıl Olacak?

Gelecek olan sıralı mod kapalı beta sürümüyle aynı olması bekleniyor fakat ufak tefek iyileştirmeler olması muhtemel duruyor.Valorant hakkında daha fazla bilgi için trespor web sitesini takipte kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu