Valorant Vanguard Anti Cheat Hatası Çözümü

Riot Games geçtiğimiz günlerde çıkardığı FPS tabanlı online aksiyon oyunu Valorant, şimdilik kapalı beta sürümüyle oyuncuların oynanmasına sunulmuş durumda. Ancak oyunu her isteyen oynayamıyor. Oynayanlar da Valorant Vanguard Anti Cheat Hatası alabiliyor. Adı üstünde oyun kapalı beta olarak sunuldu. Tabii bir kaç hatası olacaktır oyunun. Riot Games ve Twitch arasında yapılan anlaşmaya göre, oyunu oynama yetkisi ilk seferde bir çok esporcu ve yayıncıya verilmişti. Ancak yavaş yavaş gün geçtikçe Riot Games hesabınızı Twitch hesabınıza bağlayıp Valorant yayını izlerseniz key düşürme şansınız yüksek.

İlginizi Çekebilir: Valorant Beta Kayıt, Valorant Nasıl İndirilir?

Dediğim gibi oyunu oynamanız için ya yayıncı, esporcu olmanız gerekiyor. Başka bir yandan ise Twitch üzerinde oyunu oynayan oyuncuları izlerken de oyunu oynamak için gerekli  Valorant Beta Key düşürebilirsiniz. Drop düşürüp oyuna giriş yaptığınızda oyun kapalı beta sürümünde oynanabiliyor. Ancak Valorant Beta Key düşürmüş olan bir çok oyuncu, oyuna girdiği zamanda bir hata ile karşılaşabiliyor. Bu bahsettiğim hata Vanguard Anti Cheat hatası. Bu yazıda bunun çözümünden bahsedeceğiz.

Valorant Vanguard Anti Cheat Hatası

Hatayı ilk aldığınızda birden çok deneme ve yöntemle bu aldığınız Anti Cheat hatasını çözmeniz mümkün. Bunlardan birincisi oyunu çalıştırdığımız Riot iştemcisini yeniden başlatmaktır. Eğer sorun devam ederse Anti Cheat Vanguard programını kaldırarak Vaorant’ını yeniden başlatabilirsiniz. Bir diğer çözümün basamakları ise şu şekilde:

  • Win+R ile “Çalıştır”ı açın.
  • “msconfig” yazın.
  • Hizmetler seçeneğine gelin.
  • “Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle”ye tıklayın.
  • Son olarak buradan da “vgc”yi bulup kapalı ise açık yapın.

Bu aşamaları yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Volarant’ı açarak hatasız ve sorunsuz bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu