Lol Wild Rift Kaç GB? – Wild Rift Açılmıyor – Wild Rift Sistem Gereksinimleri

 Lol Wild Rift Kaç GB? – Wild Rift Açılmıyor – Wild Rift Sistem Gereksinimleri
Okunuyor Lol Wild Rift Kaç GB? – Wild Rift Açılmıyor – Wild Rift Sistem Gereksinimleri

League of Legends : Wild Rift

Son zamanlarda dünyada bilgisayar oyunları oldukça ilgi görmektedir.  İnsanlar bu oyunlarda eğlenceli vakitler geçirerek zamanını değerlendirmektedir. Hatta bu oyunlardan para bile kazanılabilmektedir. Tıpkı spor takımları gibi oyunların takımları oluşturulup turnuvalara katılmaktadır. Bu turnuvalar sonucunda büyük miktar paralar kazanılmaktadır. Bu oyunların başında gelen League of Legends adlı bilgisayar oyunu kendi mobil oyununu çıkarmıştır. Bu oyunun ismi League of Legends : Wild Rift’tir.

Bu mobil oyun bilgisayar versiyonuyla neredeyse aynıdır. Aynı şampiyonlar ve aynı haritadan oluşmaktadır.

League of Legends : Wild Rift’i Nasıl Oynayabilirim?

Legaue of Legends’in bilgisayar versiyonunu severek oynayan oyuncular mobil versiyonunu da oldukça merak etmektedir. Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan birisi bu oyunun nasıl oynanabileceğidir.

Oyunu oynamak isteyen oyuncular kullanmış olduğu telefonunun uygulama mağazasına girerek oyunun adını araştırmalıdır. Daha sonra oyunu indir seçeneğine tıklamalıdır. Cihazınızda yeterli boş alan varsa oyun inmeye başlayacaktır. Eğer yeterince boş alanınız yoksa oyun inmeye başlamayacaktır ve boş alan açmanız konusunda bilgilendirme alacaksınız.

League of Legends : Wild Rift Kaç GB?

League of Legends oyununun mobil versiyonu olan bu oyunu indirebilmeniz için cihazınızda en az 2.5GB’lık bir boş alan bulundurmak zorundasınız. Eğer söylediğimiz miktarda boş alana sahip değilseniz cihazınızda boş alan açmalısınız.

wild-rift-sistem-gereksinimleri

wild-rift-sistem-gereksinimleri

League of Legends : Wild Rift Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Oyunu oynamak isteyen oyuncuların cihazında boş alan olması oyunu oynayabilmeleri için yeterli olmamaktadır. Oyunu oynayabilmek için cihazınızın bazı gereksinimleri karşılaması gerekmektedir.

Bu gereksinimler şunlardır;

İşletim sisteminiz güncel olmalıdır. İşlemciniz en az 1.5 GHz quad – core olmalıdır. Kullanılmayan RAM miktarı en az 2GB olmalıdır. Boş depolama alanınız en az 2.5 GB olmalıdır.

League of Legends : Wild Rift Oyun Hataları

Bu yazıda ise sizlere cihazınız sistem gereksinimleri karşılıyor fakat buna rağmen oyun hataları alıyorsanız ne yapmanız gerektiğini açıklayacağız.

League of Legends : Wild Rift Açılmıyor

Cihazınızın sistem gereksinimlerini karşılığından eminsiniz fakat oyunu açmaya çalıştığınızda açılmıyorsa uygulamanız gereken birkaç yöntem vardır. Bu yöntemlerden birincisi ise VPN programı kullanıyorsanız bu programı kapatmak veya değiştirmektir.  Bunun sebebi ise VPN programınızın internet hızınızı düşürebilmesidir. İnternet hızınız düştüğü zaman oyun açılmayabilir. Oyun açılmadığında yapmanız gereken diğer bir yöntem ise oyunun ön belleğini temizlemektir.  Bunu nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyor iseniz takip etmeniz gereken adımlar şunlardır;

Cihazınızın uygulamalar kısmını gidiniz. Uygulamaların arasından ön belleğini temizleyeceğimiz oyun olan Leagur of Legends : Wild Rift’i seçin. Daha sonra açılan sekmede ön belleği temizle yazısını bulun. Ardından bulduğunuz bu yazıya tıklayın ve onay verin. Daha sonra tekrar oyuna girmeyi deneyin. Tüm bunları denemenize rağmen oyun açılmıyorsa yapmanız gereken son şey oyunu silip tekrar yüklemektir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın