Reçeteli Oyun EndeavorRx !

 Reçeteli Oyun EndeavorRx !
Okunuyor Reçeteli Oyun EndeavorRx !

Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) EndeavorRx video oyununun reçete ile satılmasını onayladı. Dikkat eksikliği olan çocukların tedavisinde kullanılacak oyun,dünyanın ilk reçete ile satılan oyunu.

Reçeteli Oyun EndeavorRx

Günümüz çocuklarının teknoloji ile iç içe büyümesini ele alan FDA,uzun süredir video oyunlarının çocuklar üzerindeki etkisini araştırıyordu.İnternet ortamında birçok zararlı oyunlar bulunsa da,çocukların faydalanabileceği oyunlar da yok değil.

FDA 7 yıl yakından takip ettiği “EndeavorRx” isimli oyunun hiperaktivite bozukluğu olan çocuklar üzerindeki olumlu etkisini gözlemleyerek,reçete ile satılmasına izin verdi. EndeavorRx çeşitli tedavilerde kullanılmak üzere doktor onaylı bir şekilde satılabilecek.

700’den fazla 8 -12 yaş aralığında çocuklar üzerinde araştırma sürdüren FDA neredeyse %90’a varan olumlu sonuçlar elde ettiğini bildirdi.

EndeavorRx  oyun geliştirici şirketi olan Akili Interactive resmi olarak dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu yaşayan çocuklara oyunu pazarlayabilecek.

Oyun dünyası hızla büyüyor.Bu tür resmi kanallardan gelen açıklamalar sektörün gelişimi açısından olumlu.Bakalım ilerleyen günler bize daha neler gösterecek?


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın