Oyun Bağımlısı Şehirlerin Listesi Yayınlandı - TRESPOR

Oyun Bağımlısı Şehirlerin Listesi Yayınlandı

 Oyun Bağımlısı Şehirlerin Listesi Yayınlandı
Okunuyor Oyun Bağımlısı Şehirlerin Listesi Yayınlandı

Amerika Birleşik Devletleri, ilk 10’da bulunan en büyük altı oyun etkinliğine ev sahipliği yaparak,oyun bağımlısı şehirler listesinde birinci sırada bulunuyor.

Pandemi Süreci Oyun Oynanma Süresini Artırdı

Corona virüs sürecinde Twitch ve Mixer gibi akış hizmetlerinin popülaritesi, oyun endüstrisinin üstel büyümesine yol açtı. Şimdi, 3D Aım Trainer, dünyadaki en çok oyun takıntılı şehirleri inceleyen yeni bir çalışma yayınladı.

En çok oyun seven şehirler listesinde sıralama;Montréal, Yeni Delhi, San Francisco, Londra, Los Angeles, Melbourne, Tokyo, Sydney, Espoo (Finlandiya) ve Lizbon olarak karşımıza çıkıyor.Liste de maalesef Türkiye bulunmamakta.

Çok büyük oyun endüstrisi etkinliği veya oyun şirketi bulunmayan Yeni Delhi(Hindistan), oyun mağazalarının en yüksek yoğunluğuna ve oyun endüstrisinin yazılımcı ihtiyacında en yüksek 3.orana sahip.Bu arada, bariz bir yarışmacı olan San Francisco, çok sayıda oyun endüstrisi etkinliğine ve çok sayıda oyun şirketine sahip olmasına rağmen, oyun mağazaları yoğunluğu düşük.

Meksika ise oyun tutkusu açısından son sırada yer alıyor. Büyük endüstri etkinliklerine veya büyük oyun şirketlerine ev sahipliği yapamayan şehir, korona virüs sürecinde oyunlara ilgi % 11,4’lük bir düşüş kaydetti.Video oyunu ile ilgili aramalarda önemli artış kaydeden şehirlerin yüzde doksanı Avrupa’da bulunuyor.ABD ilk 10’daki en büyük oyun etkinliği şehirlerinden altısına ev sahipliği yapıyor. Diğer ikisi Kanada’da ve ikisi Avrupa’da bulunuyor.

Oyun endüstrisinde iş arıyorsanız, Montréal,sunmuş olduğu  fırsatlarıyla en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın