Demon’s Souls PS5 Oyun Ön İncelemesi

 Demon’s Souls PS5 Oyun Ön İncelemesi
Okunuyor Demon’s Souls PS5 Oyun Ön İncelemesi

Demon’s Souls PS5 oyun ön incelemesi: Zorluğu ile meşhur olan Dark Souls serisinin önceki oyunu olan Demon’s Souls, geçtiğimiz günlerde oyunculara yenilendiğini PS5 oyun tanıtımı üzerinden sunmuştu. Oyunu açıkça yorumlamak gerekirse görülmesi gereken güzel grafiklerle süslenmiş halde olduğunu söyleyebiliriz. Ne kadar güzel göründüğüne odaklanmak her zaman ki gibi indirgeyici bir yapıda kulağa gelse dahi, birkaç saat oynanış izlendikten sonra bunu söylememek gerçekten çok zor. İnsanlar pahalı olan yeni konsollara yatırım yaptıkça, ileriye doğru giden bu oyun firması kendini geliştirip, onay almaya devam ediyor.

Demon’s Souls

Ana konsepti şöyle bir anlatmak gerekirse Demon’s Souls’da Nexus adlı yer, Boletaria krallığını işgal eden canavarları avlayanların asi ruhları içeriye tıkmak için kullanılan bir tür hapishane görevi görüyor. Oyuncunun çevrelerindeki dünyanın acımasızlığından teselli uzun merkez konumların ilki görevindedir. Oyunculara göre, Nexus’un PS3 versiyonu uğursuz bir dehşette bir kaliteye sahipti ve kesinlikle güvenli bir liman yeri olmasına rağmen, aynı zamanda kırılganlığı da vardı. Sanki kötülüğün içinde iyilik görmüş gibi bir hissiyat etkisi vardı.

Nexus’u yorumlamak gerekirse çok daha çarpıcı ve vermesi amaçlanan duygu ve düşünce akışını oyuncuya net bir şekilde belli ediyor. Sanki büyük kötü bir gücün evini yıktığını unutup, insanların isyan yerine itaat etmesi gibi bir duygu sirkülasyonu hissediliyor. Yine de o eve dönmek insana huzur verir. Melankolik ama aynı zamanda umutlu, kendinizi toparlamanız ve bir kez daha o evden dışarı çıkmanız için gereken teselli ve sükuneti size veriyor. Bu hisler sadece Bluepoint tarafından üstenilen yüksek çözünürlüklü dokular, ayrıntılı modeller ve bazı güzel aydınlatma gibi teknik çalışmalarla başarılamaz. Ayrı bir şekilde, stüdyonun işyerinde sanatsal olarak bir ifadesi var ve oyundaki gelişmelerin çoğu Bluepoint’e aittir.

Belki evet, Nexus’un etrafına dağılmış mum demetleri, PS5’in gücü sayesinde hoş ışıklarla gözleri süslüyor, fakat Bluepoint, Nexus’un parçalarını amacına uygun şekilde yeniden dizayn etmeyi başardı ve yeniden tasarladı. Mumlar kasıtlı bir şekilde yerleştirilmiştir, böylece ortamın sahip olduğu garip öteki dünyaya ait olan kalitenin ortasında, ondan yayılan bir sıcaklık da vardır. Aziz figürlerin olduğu yükselen heykelleri parlak bir ışıkla yıkanıyor ve kasvetli gitarı, yumuşak kemanı ve yatıştırıcı korosuyla Nexus temasının yeni bir versiyonu eşliğinde, tanıdık merkez olan, gerçekten hareket eden bir yer olabilir hissine kapılıyorsunuz.

Demon’s Souls PS5

PS5’teki Demon’s Souls, her zaman olduğu gibi, orijinalle olan deneyimimin kendime güvenen bir güçlü başlangıç ​​yapabileceğim anlamına geldiği noktaya kadar (her zaman başarılı olmasa bile; bu bir Souls oyunu sonuç olarak) Öte yandan, ince ayarlar, değişiklikler ve bazı durumlarda yeni eklemeler de onu farklı hissettirdiğini oyunu oynayan pek çok kişi böyle yorumluyor. Düşman yerleşimleriyle ilgili zayıf anınız olduğunda, bu sürpriz unsurlarından bazı görünenleri ve oyunun size çektiği daha sinsi numaraların, o kadar da zorlanmadığı anlamına geliyor hissiyatını veriyor. Ancak bu, oyunu oynamayı daha az eğlenceli hale getirmedi.

Demon's Souls Oyunu

Demon’s Souls, her zaman soydaki diğerlerine göre daha yavaş tempolu bir oyun olarak gözüküyordu. Daha fazla dikkat gerektiriyordu (ve hataları biraz daha ağırdı) ve harekette olduğu kadar zamanlamada da keskinlik gerektiriyordu. Yine de durum böyle. Ancak Bluepoint her şeye bir ağırlık hissi vererek an ve an deneyimi zirvede tutmayı başardı. Yürümekten koşmaya kadar, etkileyici animasyonlar, zengin ses ve her şeyi yöneten fizik motoru tarafından yaratılan gerçek bir performans hissi var olduğu anlaşılıyor.

Demon’s Souls Oyunu

Kapışma kısımlarında orijinal halindeki gibi kasıntı savaş hissini verebilen yapısı hala bu oyunda da sürmekte. Fakat Bluepoint, aldığınız geri bildirimi büyük bir ölçüde geliştirdi. Artık gelen bir saldırıyı savuşturmak için kalkanınızı mükemmel bir şekilde salladığınızda ortaya çıkan ses gümbürtüsü ve kılıcın o heybetli bir şekilde savrulup düşmanı havaya kaldırıp yere çarpması, gerçekten ürkücü bir yapıya büründüğünü hissettiriyor. Tüm bunlar olurken DualSense’in ince titreşimleri, sonraki her savuşturmayı ve hücum hareketlerini gerçekten keyifli hale getiriyor.

PS5 için Demon’s Souls hakkında söylenecek çok şey var. Fakat bu tam inceleme için bekleyebilir. Oyunu oynayan insanlar sonuna kadar bitirmeye çok hevesliler ve azimliler. Bu azim hissini verecek oyunlar gerçekten azalırken Demon’s Souls gerçekten güzel bir seçenek oluyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın